داخلی صفحه فارس خبر
 
مدیرکل بنیاد فارس گفت:
۹هزار دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران فارس انجام شده است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۰
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان گفت: پارسال ۹ هزار و ۸۱۱ دیدار توسط مسئولین دستگاه های اجرایی با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران فارس انجام شد.
 
به گزارش ایثار از فارس ؛ دومین جلسه شوراي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت استان فارس در سال جاری، امروز یکشنبه ۱۴ مهرماه به رياست عنایت الله رحيمي استاندار و با حضور حجت الاسلام سیداحمد ابطحی مدیرکل دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت کشور و جمعی از مديران دستگاه هاي اجرائي استان فارس برگزار شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در این جلسه گفت: ایثار و شهادت، کلمات و مفاهیمی هستند که در میان جوامع بشری دارای ارزش و قداست می باشند و مردم نقاط مختلف دنیا با احترام به آن می نگرند چراکه مفهوم ازخودگذشتگی و اخلاص را در خود جای داده است.
رجبعلی راهی بیان کرد: معرفی سیره و آرمان های شهدا و تلاش برای تعمیق و اجرایی کردن آن در جامعه، موجب تقويت باورهاي ديني و ملي، کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش نشاط معنوی مردم می شود.
وی افزود: برگزاري نشست هاي تخصصي ایثار و شهادت، حمايت از طرح های پژوهشی علمي و عملياتي، معرفي شهدا و ايثارگران به عنوان الگوهاي راستين براي جوانان و تکریم خانواده های معظم شهدا و ایثارگران از جمله راه های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس عنوان کرد: در راستای تکریم و تجلیل از خانواده های معظم شهدا، پارسال ۹ هزار و ۸۱۱ دیدار توسط مسئولین دستگاه های اجرایی با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران استان انجام شد.
راهی تصریح کرد: در میان دستگاه های اجرایی استان فارس، سپاه پاسداران، فرمانداری ها، ائمه جمعه، بخشداری ها و شوراهای شهر و روستا بیشترین آمار دیدار با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران را به خود اختصاص داده اند.
در پایان این جلسه از ۱۴ دستگاه برتر حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، طرح سپاس و خدمات رسانی به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران تقدیرشد.
گفتنی است استان فارس در دوران دفاع مقدس حدود ۱۵ هزار شهید، بیش از ۴۰ هزار جانباز و دو هزار آزاده تقدیم نظام مقدس اسلامی کرده است.
کد مطلب: 310358