داخلی صفحه فارس خبر
 
تصویب یکهزار و ۷۰۰ مصوبه در شوراهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کشور
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۴
مدیرکل دبیرخانه شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کشور در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان فارس گفت: تاکنون یکهزار و ۷۰۰ مصوبه در شوراهای ترویج ایثار و شهادت در کشور به تصویب رسیده که حدود نیمی از این مصوبات در حوزه ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت بوده است و مابقی جنبه تسهیل در ارائه خدمات برای ایثارگران دارد.
 
به گزارش ایثار از فارس ؛ حجت الاسلام سید احمد ابطحی امروز یکشنبه 14 مهر در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان فارس با تاکید بر لزوم عملیاتی شدن مصوبات این شوراها در کشور گفت: گاهی اوقات طرح ها و برنامه هایی مصوب می شود اما در اجرای آن کوتاهی رخ می دهد که می‌طلبد مسئولین در این زمینه پیگیری بیشتری داشته باشند.
وی بیان کرد: مزین شدن دیوارهای شهر به نام و تصاویر شهدا و برگزاری یادواره‌ و سخنرانی‌هایی درخصوص شهیدان به تنهایی کافی نیست بلکه مهمتر از همه این موضوعات، این است که در عمل رهرو شهدا باشیم.
مدیرکل دبیرخانه شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کشور عنوان کرد: اگرچه ممکن است ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت هزینه‌ مالی هم داشته باشد اما رهرو شهدا در عمل بودن، نیازی به بودجه و هزینه ندارد.
حجت الاسلام ابطحی تاکید کرد: کارگزاران نظام مقدس اسلامی،مسئولان و روحانیون اگر در اجرا رهرو شهدا نباشند، بسیاری از اقدماتشات بی‌اثر خواهد بود، چرا که مردم از کارگزاران نظام توقع بیشتری دارند.
وی تصریح کرد: امروز عملیاتی کردن فرهنگ ایثار و شهادت، تنها راه رهایی از مشکلات، عبور از آسیب ها و نجات کشور است و ایثار نباید تنها منحصر به زمان جنگ باشد بلکه می بایست مصداق عینی در جامعه برای آن وجود داشته باشد.
 
کد مطلب: 310376