داخلی صفحه قزوین خبر
 
برگزاری 20 برنامه در هفته دفاع مقدس در لشگر 16
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۰
رئیس ستاد قرارگاه عملیاتی لشگر 16 زرهی قزوین از برگزاری 20 برنامه در هفته دفاع مقدس در قرارگاه عملیاتی لشگر 16 استان قزوین خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین سرهنگ مهرداد صفری، رئیس ستاد قرارگاه عملیاتی لشگر 16 زرهی قزوین ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس در قزوین اظهار کرد: در تقدس دفاع این ملت همین یک عامل کافی است که جوانان این کشور یک تنه در برابر بیش از 50 کشور دنیا ایستادگی کردند.
وی افزود: مردم این کشور با ایستادگی اجازه ندادند حتی زره‌ای از خاک این کشور با پوتین‌های متجاوزین از کشور خارج شود و بر همین اساس است که این دفاع جانانه را مقدس می‌دانیم.
رئیس ستاد قرارگاه عملیاتی لشگر 16 زرهی قزوین تأکید کرد: شاید اگر به صورت ظاهری نگاه کنیم می‌پذیریم که تنها یک نفر در ۲۶ شهریور ۵۸ قراردادی را پاره کرده و به این کشور حمله کرده است اما اصل و ماهیت این نبرد نابرابر چیز دیگری بود.
وی با بیان اینکه باید علل مختلف آغاز جنگ از سوی صدام بررسی و برای نسل جوان تشریح شود، بیان کرد: در زمان بختیار واگذاری سه و نیم میلیارد دلار تجهیزات نظامی خریداری شده این کشور متوقف شد.
صفری ادامه داد: همچنین واگذاری بیش از هزار دستگاه تانک چیفتن نیز به ایران متوقف شده و به عربستان واگذار شد؛ این در حالیست که این کار خلاف قرارداد با شرکت سازنده بوده و پرونده آن نیز هم‌اکنون در  مجامع بین‌المللی در حال پیگیری است.
وی اضافه کرد: همچنین تلاش برای کودتای نوژه توسط برخی از سرسپرده‌گان در درون ارتش باعث بی‌نظمی و از هم گسیختگی در ارتش شده بود.
رئیس ستاد قرارگاه عملیاتی لشگر 16 زرهی قزوین با بیان اینکه مدت زمان سربازی هم در اقدامی عجیب از دو سال به یکسال کاهش یافته بود، عنوان کرد: تمام این شرایط دست به دست یکدیگر داده بود تا صدام با تصور اینکه جمهوری اسلامی آمادگی دفاع از خود را ندارد راهی مرزهای ایران شود.
وی ادامه داد:  ریزش‌های جدی در بدنه نیروهای مسلح عامل دیگری برای گستاخی صدام بود و بر همین اساس 31 شهریور با استعداد 12 لشگر تجاوز به خاک این کشور را آغاز کرد.
صفری تصریح کرد: اگر بًعد معنوی ملت ایران، ولایت‌پذیری و همبستگی این ملت نبود، دفاع مقدس شکل نمی‌گرفت و دیدیم که چگونه دشمن در همان روزهای نخست با ایستادگی این ملت روبرو شد.
وی با بیان اینکه در هفته دفاع مقدس 20 برنامه در قرارگاه عملیاتی لشگر 16 زرهی برگزار خواهد شد، گفت: اجرای رژه نیروهای مسلح، بزرگداشت روز سرباز، اعزام سخنران به مدارس، اهداء خون کارکنان ارتش، عطرافشانی مزار شهدا ، برگزاری محفل انس با قرآن و همچنین برنامه تلویزیونی خاکریز در محل لشگر که به مدت ۷شب از سیمای قزوین به صورت زنده پخش خواهد شد از جمله این برنامه‌ها خواهد بود.
یادواره شهدای ناجا برگزار می‌شود
سرهنگ محمد حسن رضا زاده معاون نیروی انسانی نیروی انتظامی استان قزوین هم در این نشست گفت: همزمان با هفته دفاع مقدس یادواره 140 شهید انتظامی استان قزوین ساعت هشت و نیم صبح 9 مهرماه در سالن شهدای گمنام دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.
وی در پایان با بیان اینکه شرکت در رژه 31 شهریور از دیگر برنامه‌های مهم این نیرو در هفته دفاع مقدس است، یادآور شد:  
رژه ۳۱ شهریور مهم‌‎ترین برنامه است . ناجا درکنار سایر نیروهای مسلح در هفته دفاع قرار دارد و پوشش ترافیکی برنامه‌ها نیز در دستور کار است.
کد مطلب: 310408
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...