داخلی صفحه قزوین خبر
 
ساخت موزه دفاع مقدس از اولویت‌های قزوین است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۱
قزوین - ایرنا - ساخت باغ موزه دفاع مقدس با هدف حفظ آثار و نشر ارزش‌های این دوران از اولویت‌های استان قزوین به شمار می‌رود.
 
قزوین - ایرنا - رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قزوین روز یکشنبه در مراسم نکوداشت پیشکسوتان جهاد و شهادت نیروهای مسلح استان قزوین با بیان این مطلب گفت: این فضا می تواند نسل جدید را با شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به خوبی آشنا کند.
امیر سرتیپ بهنام پیری در بخش دیگری از صحبت های خود گفت:امروز در مقطعی حساس قرار داریم و همین مساله ایجاب می‌کند تا وحدت و یگانگی بین نیروهای مسلح مانند دوران دفاع مقدس در اوج باشد.
این مسئول، پیشکسوتان دوران دفاع مقدس را داعیه داران جنگ با دشمنان دانست و اظهار داشت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر ارزشیابی پیشکسوتان دوران جنگ تحمیلی، اقدام و تلاش‌های خوبی از سوی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در این خصوص در حال انجام است.
وی اضافه کرد: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مفدس در قزوین کار جمع آوری اسناد و مدارک مربوط به رزمندگان آن دوران و احداث موزه دفاع مقدس را در سرلوحه کارهای خود قرار داده است.
این مسئول با اشاره به اینکه دفاتر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در ۳۲ نقطه کشور تاسیس و فعالیت دارند، افزود: این اداره کل در قزوین ضمن جمع آوری اسناد و مدارک رزمندگان آن دوران، سالانه اقدام به چاپ ۵۰ کتاب در زمینه دفاع مقدس می‌کند.
امیر پیری تصریح کرد: هم اکنون نیز ساخت موزه دفاع مقدس را به عنوان خانه دوم پیشکسوتان دوران جنگ تحمیلی در اولویت برنامه های خود قرار دارد.
در پایان این مراسم تعدادی از خانواده های معزز شاهد و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس نیروهای مسلح استان مورد تقدیر قرار گرفتند.
کد مطلب: 310409
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...