داخلی صفحه قزوین خبر
 
اولین یادواره شهدای جاویدالاثر قزوین برگزار شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۴
قزوین - ایرنا- اولین یادواره شهدای جاویدالاثر استان قزوین به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور جمعی از مسئولان، اساتید و دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان برگزار شد.
 
قزوین - ایرنا- سردار محمد طهرانی مقدم برادر شهید حسن طهرانی مقدم در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گمنام و جاوید الاثر استان قزوین اظهار داشت: سخن گفتن در وصف شهدا کار بسیار سختی است اما از طرفی می توانیم در قبال جانفشانی هایی که این عزیزان انجام داده اند، خدمات بهتر و قدم های مفیدتری برای جامعه اسلامی خود برداریم.
وی اظهار داشت: شهدا خود را وقف ارزش ها کردند و در این راه ارزشمندترین چیز خود را دادند و ما نیز امروز وظیفه داریم تا دنبال کننده راه این سرافرازان باشیم و به توصیه و وصیت آنان عمل کنیم.
طهرانی مقدم در ادامه به بیان خاطره‌اتی از برادر شهید خود و تلاش های وی برای توانمندسازی میهن اسلامی در حوزه موشکی پرداخت.
در ادامه سرپرست دانشگاه‌ آزاد اسلامی ناحیه جنوب و غرب استان قزوین با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و با اشاره به همزمانی هفته دفاع مقدس با آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها گفت: ترویج فرهنگ والای ایثار و شهادت و شکوفایی علمی در کنار یکدیگر زمینه ارتقا و پیشرفت همه جانبه میهن اسلامی در تمامی زمینه ها را فراهم می کند.
رضا شعبان نژاد افزود: همانطور که مدافعان حریم و حرم در هشت سال دفاع مقدس حافظ مرزهای جمهوری اسلامی بوده و کماکان نیز هستند، دانشگاهیان نیز خود را متعهد به حفاظت از مرزهای فرهنگ و اعتقادات و علوم اسلامی می دانند.
وی  با تاکید بر آن که یاد و  نام شهداء هرگز حذف شدنی نیست و همیشه جاودانه باقی می ماند،افزود: بی شک میزبانی شهدا و زنده نگه داشتن نام و  یاد شهدا رسالت دانشگاه آزاد اسلامی و از افتخارات آن است.
 در پایان این مراسم با اهدای لوح و هدایایی از دانشجویان فرزند شهید دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان  تقدیر گردید.
کد مطلب: 310412
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...