شهید، مشعلی در بلندای عزت یک ملت است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۴
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت: هر شهید، مشعلی است که در بلندای عزت و سرافرازی یک ملت، جاودانه می‌درخشد.
شهید، مشعلی در بلندای عزت یک ملت است
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی دیشب ۱۴ مهر ۱۳۹۸ سید عباس حسینی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران به‌اتفاق دکتر شجاعی استاندار و حجت‌الاسلام‌والمسلمین جعفری رئیس‌کل دادگستری استان خراسان شمالی و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی با خانواده شهید آقاخان شاکری دیدار کرد.
سید عابس حسینی در این دیدار با اشاره به تکریم خانواده شهدا گفت: شهادت شهید به‌طور یقین بسیار پرارزش‌تر و مؤثرتر از حیات اوست.
وی در ادامه افزود: شهید به خاطر خونی که درراه خدادادهاست محبوب‌ترین پیش معبود است، مقام شهدا آن‌چنان بالاست که در قیامت در بعضی مقامات هم‌ردیف و انبیاء می‌باشند.
فرمانده پایگاه بسیج ثارالله همچنین گفت: در حدیثی از پیامبر (ص) نقل‌شده است که رسول اکرم (ص) در روز احد بالای سر «مصعب بن عمیر» ایستاد و برای او دعا کرد و سپس گفت: رسول خدا گواهی می‌دهد که شهدا شاهدان من نزد خدا در روز قیامت هستند. بیایید و ایشان را زیارت کنید، بر اینان سلام کنید که سوگند به آنکه جانم در دست اوست، هیچ‌کس نباشد که بر آن‌ها سلام کند، الا اینکه جوابش را می‌دهند و آن‌ها از میوه‌های بهشتی و هدایای آن روزی داده می‌شوند. این حدیث بر زنده‌بودن شهدا و بر رزق و لزوم زیارت آنان دلالت دارد.
 
کد مطلب: 310422
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...