داخلی صفحه مرکزی خبر
 
مدیرکل بنیاد مرکزی:
شهادت ،مظهر پیروزی است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۲
مدیرکل بنیاد مرکزی با اشاره به دیدگاه امام خمینی (ره) گفت: شهادت نه مظهر ایستایی که مظهر پویایی و نه منشا فنا که جلوه بقا و حیات و نه علامت شکست که مظهر پیروزی است .
 
به گزارش ایثار واحد"استان مرکزی"، مرتضی انصاری فر ضمن حضور در برنامه پلاک عاشقی از دست اندکاران و تمام کسانی که در برگزاری کنگره ملی نقش امام خمینی و 6200 شهید استان مرکزی تلاش کردند تقدیر و تشکر کرد و گفت: مردم مومن و موحد استان مركزي همگام و هم صدا با مردم ديگر نقاط ايران اسلامي، نداي امام راحل را لبيك گفته و با دست خود جوانان رشيد و برمندشان را روانه جبهه هاي نبرد حق عليه باطل كردند.
وی گفت: استان مركزي در طول هشت سال دفاع مقدس6 هزار و 200 شهيد، 14 هزار جانباز و 780 آزاده سرفراز را تقديم انقلاب اسلامي كرد و كارنامه درخشاني در دوران مقاومت و ايثار از خود به يادگار گذاشت.
مدیرکل بنیاد مرکزی همچنین گفت: علاوه بر شهدای استان، زادگاه بنیان‌گذار انقلاب اسلامی ایران در خمین افتخاری دیگر و بزرگی برای استان است.
انصاری فر در ادامه به نقش امام خمینی (ره) اشاره کرد و افزود: امام خمینی به عنوان مقتدا و الگوی شهیدان انقلاب شکوهمند اسلامی و شهدای جنگ تحمیلی، نقشی عظیم در فرماندهی و هدایت نیروهای شهادت طلب و احیای فرهنگ تفکر بسیجی در جامعه اسلامی ایران به عهده داشته است .
 انصاری فر گفت: انقلاب اسلامی ایران با رهبری داهیانه آن امام فرزانه توانست با ایجاد تحولی شگرف در ابعاد فردی و اجتماعی، معنویت و الوهیت را در ملت ایران ترسیخ نماید . و آنان را به سوی ایثار و جانفشانی در راه هدف مقدس سوق دهد .
وی گفت: امام خمینی با مخالفت جنگ مردمی و در راستای تضعیف روحیه دشمنان، بر تحرک و پیشگامی و پیشروی حرکتهای شهادت طلبانه تاکید داشتند بویژه آنکه این حرکتها را توام با هدفمداری، علم، آگاهی و رشد چشمگیر می دانستند نه آنکه از روی جهالت و پوچگرایی برخاسته باشد .
انصاری فر در ادامه افزود: امام خمینی از چهار طریق امید و اطمینان را در دل مردم تقویت و یاس و نومیدی را در دل دشمنان ایجاد می کردند یکی از طریق استناد به تاریخ صدر اسلام و تاریخ انقلاب تا از رهگذر تاکید بر پیشینه های تاریخی و پیروی از اسطوره های مقاومت در صدر اسلام، نوید پیروزی اسلام را بر کفر جهانی به ملت مسلمان ایران بدهند و نشان دهند که اسلام که با خون شهیدان و مجاهدان آبیاری شد سرانجام به ثمر نشست و درخت آن بارور شد . شیوه دوم از طریق متقاعد سازی مردم ایران بود به اینکه شهادت احدی الحسنیین تلقی می شود و ملت ایران با تلقی شهادت به عنوان فوز و رستگاری عظیم سرانجام به پیروزی نایل خواهد شد . شیوه سوم خرسندسازی مردم به این بود که نیل به هدف و تحقق مقاصد مکتب موجبات عزت و شکوه و حیثیت مسلمانان را فراهم خواهد آورد و شیوه چهارم آنکه با تقویت روحیه بی باکی به مردم ندا می دادند که نبایستی از شهادت عزیزان و یا دخالت های نظامی و محاصره های اقتصادی بیگانگان هراسی به دل راه دهند چرا که با روحیه شهادت طلبی و تلقی آن به عنوان پیروزی، دشمن در مقابل نهضت اسلامی ناتوان و سرافکنده خواهد شد و به شکست و نومیدی سوق داده خواهد شد .
وی در پایان تاکید کرد: امام خمینی این نکته را مورد تاکید قرار می دادند که چه کشته شویم و چه بکشیم پیروزیم چرا که به اهداف مقدس مکتب و به حفظ میراث اسلام نایل شده ایم و مهم آنست که انسان در راه مکتب شهید شود نه اینکه مکتب مدفون گردد . از این رو، ایشان معتقد بودند شهادت عزیزان پاکباخته موجب احیای اسلام و یکی از نشانه های پیروزی تلقی می شود .
انتهای پیام/
http://www.isaar.ir/images/docs/files/000310/nf00310542-1.flv
کد مطلب: 310542