داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
دیدار عمومی سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با خانواده های شاهد و ایثارگر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۲
 
به گزارش ایثار واحد هرمزگان ، در راستای تکریم و تجلیل از خانواده های شاهد و ایثارگر روز دوشنبه 15 مهرماه ، عباس اقتدار بختیاری سرپرست اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان با جمعی از خانواده های شاهد و ایثارگر که از شهرستانهای تابعه به مرکز استان عزیمت نموده بودند بصورت چهره به چهره دیدار که عمده ترین درخواستهای این عزیزان در بخش درمان بوده که با هماهنگی با مدیریت بیمه دی و معاونت بهداشت و درمان استان نسبت به مرتفع نمودن مشکلاتشان دستورات لازم صادر نمودند . 
این مقام مسئول در این دیدارها با اشاره به اینکه شهادت از برترین واژه های فرهنگ اسلامی و از مقدس ترین مفاهیم معارف الهی است گفت : شهادت اوج کمال انسان است ، آنگاه که انسان تمام هستی خود را یکجا نثار معبود می کند و قطره وجودش به دریایی بیکران هستی مطلق می پیوندد و جهاد مقدس شهید و خون پاکی که در این راه به زمین ریخته می شود . عامل بقای جوامع انسانی و تداوم ارزش های مقدس است که انسانیت ، شرف ، عدالت و آزادی در پرتو آنها ، جان و رمق می گیرند و استمرار می یابند . شهید چون شمع می سوزد و با نور خویش ظلمات و تاریکی های زندگی بشر را روشن می کند و راه رشد و  سلامت و سعادت جامعه انسانی را  صاف و هموار می سازد .
وی اظهار داشت : زنده نگه داشتن یاد و نام شهید و بزرگداشت زمان  و مکان شهادت و مدفن و الگو سازی از شخصیت و سیره زندگی و حماسه ایثارگرانه شهید بخشی از وظایف جامعه نسبت به شهید می باشد .  
اقتدار بختیاری افزود : بزرگداشت و تکریم شهید در جامعه یعنی بزرگداشت و تکریم فرهنگ شهادت و تمامی نیکی ها و ترویج روحیه ایثارگری و فداکاری برای ارزش ها و دفاع از جامعه و سرزمین اسلامی ، فرهنگ و روحیه ای که قوام بقا جامعه و نظام و سرزمین اسلامی ، همواره نیازمند به آن می باشد . شهادت ، فنا شدن انسان برای نیل به سرچشمه نور و نزدیک شدن به هستی مطلق است ، عشق و علاقه به وصال محبوب و معشوق ، طبیعت هر موجودی است و همین عشق است که سبب حرکت و جنبش است . شهید کسی است که در پرتو تجلیات حق از خود بی خود گشته و با انتخاب شهادت به زیباترین شکل در جوار محبوب قرار می گیرد .
 
انتهای پیام ./
کد مطلب: 310552
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...