داخلی صفحه زنجان خبر
 
​آوای بلند شهادت در بلند پرچین+فیلم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۱
روستای بلند پرچین ماهنشان 17 شهید ، 16 جانباز و یک آزاده دارد.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان، روستای بلند پرچین از توابع شهرستان ماهنشان ۱۶ شهید و ۱۷ جانباز و ۹۰ رزمنده از نوجوان ۱۲ ساله تا پیرمرد ۸۰ ساله جنگ علیه باطل در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده‌اند که بر حسب ۵۰ خانواری و میانگین جمعیتی این روستا از روستاهای شاخص استان زنجان در امر دفاع از کشور است.
جهت مشاهده روی لینک nf00310573-1.flv کلیک فرمایید.
روستای بلند پرچین در ۱۲۰ کیلومتری جنوب غربی استان زنجان در منطقه‌ای کوهستانی و صعب‌العبور با آب و هوای سرد و خشک در ارتفاعات شهرستان ماهنشان واقع شده است که درحال حاضر حدود ۵۰ خانوار در این خطه شهیدپرور زندگی می‌کنند.
پرچین به‌معنای دیواری است که از آمیختن گل و شاخه‌های درخت و بوته گرداگرد کشتزارها درست می‌کنند، مردم این دیار همچون نام آن دارای آرمانهای بلند الهی در حفظ و حراست از حریم میهن اسلامی ایران بوده‌اند.
این خطه از بهشت در دل خود فرزندانی را پرورش داده که در دوران انقلاب و دفاع مقدس همراستا با سید و سالار شهیدان در راه دفاع از کیان اسلام جان و مال خود را در طبق اخلاص قرار داده و به ندای امام و پیشوای خود حضرت امام خمینی(ره) لبیگ گفته و آنچه در  توان داشتند در راه اسلام و مقابله با تجاوز دشمن بعثی تقدیم انقلاب کرده‌اند.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 310573