داخلی صفحه گیلان خبر
 
اخبار حوزه ایثار و شهادت شهرستان بندر انزلی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۴
 
*جلسه بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بندر انزلی با مراکز طرف قرارداد بیمه دی برگزار شد
جلسه بنیاد شهرستان انزلی با مراکز درمانی و داروخانها و بیمارستان انزلی جهت عقد قرارداد با بیمه دی برای ارائه خدمات مطلوب درمانی به خانواده معظم شهدا وایثارگران برگزار شد.
به گزارش ایثار گیلان،شهریار ایلچی رئیس بنیاد شهید وامورایثارگران در این جلسه با بیان اینکه مردم استان گیلان در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی دین خود را به کشور و نظام ادا کرده اند، گفت:مسئولان همواره خود را بدهکار ایثارگران می‌دانند و ارائه خدمت به این خانواده معظم را نه ‌تنها وظیفه کاری،بلکه یک تکلیفی الهی می‌دانند.
وی افزود:شرکت بیمه دی به‌عنوان شرکت بیمه‌گذار طرف قرارداد با بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان خدمات مطلوبی را به جامعه هدف تحت پوشش،ارائه می‌کند و این خدمات باید به‌ منظور جلب رضایت خانواده معظم شهدا و ایثارگران،تنوع و افزایش پیدا کند.
رئیس بنیاد شهرستان انزلی تصریح کرد:جامعه هدف ایثارگری با مشکلات درمانی بسیاری مواجه هستند،از این رو رسیدگی به امور درمانی خانواده های معظم شهداء و ایثارگران باید در اولویت همه مراکز درمانی و دست اندرکاران این حوزه قرار داشته باشد.
وی ادامه داد:با عقد قرارداد مراکز درمانی مورد نظر، ایثارگران می توانند با توجه به مشکلات و نیازهای درمانی خود با مراجعه مستقیم به مراکز درمانی شهرستان بندر انزلی  و ارائه دفترچه بیمه به صورت رایگان از خدمات درمانی مورد نیاز خود در این مراکز بهره مند شوند .
در ادامه نماینده مراکز درمانی در شهرستان بندر انزلی گفت:خانواده های معظم شهداء و ایثارگران ولی‌نعمتان جامعه هستند و به گردن همه ما حق دارند لذا هر کاری که انجام دهیم ذره‌ای از رشادت‌ها و ایثارگری آن‌ها را جبران نخواهد کرد.
در پایان نشست،نمایندگان مراکز درمانی در شهرستان بندرانزلی با امضاء قرارداد آمادگی خود را در جهت خدمت رسانی مطلوب تر به خانواده های معظم شهداء وایثارگران اعلام کردند.
"انتهای پیام"
*حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین امام جمعه بندرانزلی:
فعالیت‌ حسینیه‌های شاهد در مسیر ترویج ارزش‌ها و فرهنگ ايثار و شهادت است

امروز بیش از هر زمان دیگر جامعه ما نیازمند ترویج دین و فرهنگ ایثارو شهادت است.
به گزارش ایثار گیلان،حجت الا سلام والسملین شمس الدین امام جمعه شهرستان انزلی به اتفاق رئیس بنیاد شهید وامورایثارگران این شهرستان با متولیان حسینیه های شاهد وایثارگر دیدار و گفتگو کرد.
حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین اظهار داشت:در همه مذهب‌ها برخی از مکان‌ها ویژگی‌‌های خاصی دارند که سبب می‌شود از سایر مکان‌ها متمایز باشند و در دین اسلام نیز ویژگی‌های خاصی برای مکان‌‌هایی مانند مساجد،حسینیه ها و اماکن  مقدس در نظر گرفته ‌شده است.
وی با اشاره به مقام والای شهیدان خاطرنشان کرد:شهدا نیز ویژگی‌های مقدسی داشتند و به همین دلیل است که از میان بسیاری از مردم این افراد لیاقت جهاد و شهادت در راه خداوند متعال را پیدا کردند.
امام جمعه بندرانزلی افزود:حسینیه مکان متمایز و مقدسی است و بسیاری از شهدا در همین حسینیه‌ها رشد و تربیت یافتند به همین دلیل است که گسترش حسینیه‌ها در کشور اثر زیادی در اعتلای ترویج فرهنگ  ایثار و شهادت داشته است
امام جمعه شهرستان انزلی فعالیت‌ حسینیه‌های شاهد را خالصانه‌ترین اقدام در مسیر ترویج ارزش‌ها و فرهنگ شهادت عنوان کرد و تصریح کرد:یکی از پایه‌های اساسی ترویج فرهنگ شهیدان،خانواده‌های معظم شهیدان،جانبازان و ایثارگران هستند که در این راستا می‌توانند نقش بسزایی ایفا کنند.
رئیس بنیاد شهید وامورایثارگران بندرانزلی نیز گفت:متولیان این حسینیه‌ها، والدین معظم شهدا و همسران شهدا،جانبازان و ایثارگران هستند که با احداث حسینیه شهدا و یا اختصاص منزل مسکونی خود به نام یکی از شهداء شهرستان به انجام برنامه‌های مذهبی و فرهنگی می‌پردازند.
وی همچنین تصریح کرد:فعالیت‌های حسینیه‌های شهیدان در مسیر ترویج ارزش‌ها و فرهنگ ايثار و شهادت است.
"انتهای پیام"
*تداوم این انقلاب در گروی زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداست
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بندرانزلی در دیدار و نشست صمیمی با فرماندار این شهرستان گفت:انقلاب ما سربلند از ایثار و فداکاری های شهداست و تداوم این نهضت در گروی زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنهاست.
به گزارش ایثار گیلان،جلسه ایلچی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بندرانزلی با اسماعیل حیدری آزاد فرماندار این شهرستان برگزار شد.
در این نشست، فرماندار شهرستان انزلی ضمن تاکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گفت:انقلاب ما سربلند از ایثار و فداکاری های شهداست و تداوم این نهضت در گروی زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان است.
وی با توجه به ترفندهای کنونی دشمن برای بیراهه کردن و دورکردن نسل جوان از آرمانهای نظام و شهدا گفت:مغرضان و معاندان این انقلاب با هر ترفندی سعی در دور کردن جوانان غیور این مرز و بوم از فرهنگ مقدس ایثار و شهادت دارند در حالی که این انقلاب خود ثمره ايثار و از خودگذشتگی همین جوانانی است که با اخلاص و ایمان در راه صیانت از آمانهای نظام به شهادت رسیدند.
فرماندار شهرستان بندرانزلی با بیان اینکه طبق فرموده مقام معظم رهبری امام خامنه ای ( مدظله العالی )امروز فضیلت زنده نگه‌ داشتن یاد وخاطره شهیدان معظم کمتر از شهادت نیست گفت:واقعیت این است که ما باید این امر را در عمل نشان داده و ثابت کنیم مهم‌ترین تکلیفی که امروز بر دوش ما است که با هر روشی که می‌توانیم درراه بسط،ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت، از خودگذشتگی و تلاش کنیم.
در ادامه شهریار ایلچی،ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را رسالت بزرگ بنیاد شهید و امور ایثارگران خواند و گفت:امروز این فرهنگ والا هدف مستقیم دشمن قرار گرفته است ولی به فضل الهی این انقلاب ریشه در نهضت حماسه حسینی دارد و امید که به قداست خون شهیدان و مجاهدت ایثارگران به صاحب اصلی اش برسد.
رئیس بنیاد شهید وامورایثارگران بندانزلی در ادامه گزارشی از عملکرد سال جاری بنیاد اعم از  (عطرافشانی گلزارهای مطهر شهدا،حضور در جلسات ستاد شاهد آموزش عالی و عمومی،جلسه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت،جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان مشارکت در برگزاری مناسبت‌های ملی مذهبی،برگزاری یادواره‌ها،نمایشگاه‌ها با مضامین ایثار و شهادت،بهره‌مندی از راویان دفاع مقدس در قالب پیام‌آوران ایثار در مساجد،مراکز فرهنگی و حسینیه‌های شهدا و توزیع مجلات در حوزه ایثار و شهادت و برگزاری آموزش خانواده باهدف آگاهی سازی و توانمندی جامعه هدف برنامه‌های قرآنی و دیدار با ایثارگران دارای بیماری صعب‌العلاج) ارائه نمود.
"انتهای پیام"
*اقتدار و عزت امروزنظام مقدس جمهوری اسلامی به برکت خون پاک شهیدان است                                                                                                                               شهدای نیروی انتظامی مجاهدین فی سبیل اللهی هستند که برای حفظ ارزش‌ها مجاهدت کردند.
به گزارش ایثار گیلان؛شهریار ایلچی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران انزلی روز پنجشنبه 11 مهرماه در حاشيه مراسم گلباران قبور مطهر شهدا در هفته نيروي انتظامي گفت:امروز ایران اسلامی هرچه دارد از برکت خون شهدایی است که دردوران هشت سال جنگ تحمیلی جانانه دربرابر دشمنان ایستادگی کردند و اجازه ندادن خاک وطن به دست آنان افتد.
وي بيان كرد:ثبات نظام جمهوری اسلامی ایران و آرامش کشور مدیون شهدا و ایثارگرانی است که با بهره‌گیری از فرهنگ غنی ایثار و شهادت در راه مکتب و میهن خود جانفشانی نمودند و زنده نگه داشتن یاد و نام آنان نه تنها یک وظیفه دینی بلکه با عظمت،شکوه و امنیت ملی این کشور گره خورده است.
 وی همچنین با اشاره به شهدای نیروی انتظامی مجاهدین فی سبیل اللهی هستندکه برای حفظ ارزش‌ها  نظام مقدس جمهوری اسلامی مجاهدت کردند،اظهار كرد:اقتدار و عزت امروز جمهوری اسلامی به عنوان اسوه و الگوی دینی در تمام نقاط جهان به برکت خون شهیدان همیشه جاوید است،بنابراین تمام اقشار مختلف مردم به خصوص مسئولان باید همواره یاد آن عزیزان را گرامی بدارند.
شهریار ایلچی تصريح كرد:شهدا با اهداء خونشان به تمام آزادمردان جهان درس عزت و سعادتمندی آموختند و هر ایرانی که خواهان سعادت دنیا و آخرت باشد باید با الگوگیری از شهیدان مسیر زندگی خود را بپیماید.
گفتنی است که شهرستان بندر انزلی تعداد 32 شهید نیروی انتظامی تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی نموده است.
"انتهای پیام"
*برگزاری مراسم تجلیل از خانواده های معظم شهداء در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح شهرستان انزلی
به مناسبت گرامیداشت هفته ناجا،خانواده شهیدان ناجا در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح  شهرستان بندر انزلی تجلیل شدند.
به گزارش ایثار گیلان،صبحگاه مشترک نیروهای مسلح شهرستان انزلی به مناسبت هفته ناجا، با حضور امام جمعه و فرماندار،فرماندهان نیروی انتظامی،جمعی از مسؤلین شهرستان،شورای تامین و رئیس بنیاد شهید وامورایثارگران در محل صبحگاه فرماندهی انتظامی شهرستان برگزار شد.
سرهنگ حسینی فرمانده انتظامی شهرستان انزلی در این مراسم ضمن تبریک هفته ناجا اظهار کرد:در هفته نیروی انتظامی فرصتی به دست آمد تا تلاش‌های نیروهای خدوم و جان‌ برکف به مردم معرفی شده و از آنها قدردانی شود.
سرهنگ حسینی افزود:نیروی انتظامی تأمین کننده امنیت و سلامت جامعه است و باید قدر تلاش‌ها و همت این عزیزان را بدانیم.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای نیروی انتظامی  افزود: امنیت امروز کشور به برکت خون شهیدان حاصل شده که در برهه‌های زمانی مختلف جان خود را فدای کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده‌اند..
در بخش دیگری از این مراسم از خانواده های معظم شهدا و جانبازان والامقام نیروی انتظامی تجلیل شد.
"انتهای پیام"
*جلسه ستاد شاهد شهرستان بندر انزلی برگزار شد
فرزندان شهدا و ایثارگران باید در جامعه الگو باشند.
جلسه ستاد شاهد مشترک آموزش و پرورش،اعضای ستاد شاهد و بنیاد شهید وامورایثارگران   شهرستان بندرانزلی روز یکشنبه  14 مهر ماه در سالن جلسات اداره آموزش وپرورش بندرانزلی  برگزار شد.
به گزارش ایثار گیلان،ایلچی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بندرانزلی در راستاي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت و خدمات رسانی آموزشی به فرزندان شاهد و ایثارگر شاغل به تحصیل در مدارس شاهد و مدارس شهری وروستایی شهرستان گفت:خانواده هاي شاهد و ايثارگران حق بزرگي بر گردن نظام اسلامي دارند و لذا بايد زمينه رشد و ارتقاي تحصيلي و علمي فرزندان شاهد و ايثارگر فراهم شود.
ایلچی در ادامه افزود:مربیان و مدیران بایستی نگاه ویژه به فرزندان شاهد و ایثارگر داشته باشند و باید تعامل هرچه بیشتر در میان دبیران،دانش‌آموزان و خانواده‌ها وجود داشته باشد تا فرزندان با انگیزه بیشتر در راه علم و دانش حرکت کنند.
وی همچنین تصریح کرد:فرزندان شهدا و ایثارگران باید در جامعه الگو باشند
در ادامه جلسه ضمن بررسی مسائل و مشکلات مجموعه مدارس شاهد،راهکارهای عملی رفع موانع مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
"انتهای پیام"
*اجرای طرح پایش سلامت ویژه والدین شهدای شهرستان بندرانزلی
طرح پایش سلامت ویژه والدین معظم شهدا با هدف پیشگیری از بیماری ها در شهرستان بندرانزلی  بصورت مستمر برگزار می گردد.
به گزارش ایثار گیلان،رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران اظهار داشت:در راستای تکریم ایثارگران ،پایش سلامت مداوم والدین شهیدان با هدف ارائه‌ خدمات درمانی و افزایش سطح سلامت آنها در دستور کار مسئولین بنیادشهید و امور ایثارگران است .
وی افزود:با توجه به اینکه  والدین معظم  شهیدان در دوران کهولت سن قرار گرفته اند و توان رفتن به مراکز پزشکی و درمانی را در شهرستان ندارند،از این رو طرح پایش سلامت در دستور کار مسئولین بنیاد قرار گرفته است.
رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران افزود:در این طرح پزشکان معتمد بنیاد شهید وامورایثارگران و پایش سلامت ضمن دیدار و حضور در منازل والدین معظم شهیدان،وضعیت جسمی  آنها را مورد بررسی،اقدامات ویزیت وخدمات درمانی ارائه می گردد.
شهریار ایلچی با بیان اینکه در مرحله اول این طرح،والدین معظم شهیدان جامعه هدف (والدین صعب العلاج)توسط پزشکان معتمد بنیاد معاینه می شوند و در مرحله بعد جهت لزوم درمان تخصصی با تکمیل  شدن پرونده پزشکی به مراکز درمانی و پزشکان متخصص ارجاع و مورد درمان  قرار می گیرند.
ایلچی در ادامه تصریح کرد:تلاش خادمان شهدا باید به ‌گونه‌ای باشد تا با اجرای این طرح سطح سلامت خانواده‌های شهدا و ایثارگران ارتقاء پیداکرده و خدمات درمانی موردنیاز در اسرع وقت به آنان ارائه شود.
"انتهای پیام"
*ارائه وام خوداشتغالی به ایثارگران
شهریار  ایلچی رئیس بنیاد شهید وامورایثارگران بندر انزلی با اشاره به اینکه اشتغال جامعه ایثارگری یکی از اولویت های بنیاد شهید و امور ایثارگران به شمار می رود، اظهار داشت:تسهیلات وام خوداشتغالی در دو بخش اشتغال روستایی و شهری پرداخت می شود.
 به گزارش ایثار گیلان،ایلچی با بیان اینکه تقویت اشتغال و توانمندسازی ایثارگران از اهداف بنیاد شهید و امورایثارگران است،گفت:حمایت از خانواده های معظم شهیدان و جانبازان و آزادگان سرافراز با ایجاد اشتغال علاوه بر رفع مشکلات این عزیزان و خانواده آنان به رونق اقتصادی کشور کمک شایانی خواهد کرد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان انزلی در خصوص روند دریافت تسهیلات وام خوداشتغالی به ایثارگران افزود:متقاضیان دریافت وام خوداشتغالی ایثارگران می توانند با تشکیل پرونده در شهرستان درخواست خود را اعلام کنند.
وی یادآور شد:مدارک متقاضیان پس از جمع آوری درخواست ها به کارشناسان تعاون تحویل و در سیستم سجایا ثبت می گردد.
وی اضافه کرد:با بررسی و تایید مدارک توسط کارشناسان اشتغال،متقاضیان واجد شرایط جهت دریافت وام خود اشتغالی به بانک های عامل معرفی می شوند.
ایلچی،در خصوص واجدین شرایط دریافت وام خود اشتغالی گفت:فرزندان شاهد،فرزندان و همسران جانباز بالای 25 درصد و  فرزندان جانباز زیر 25 درصد می توانند از تسهیلات وام خوداشتغالی بهره مند شوند.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال 1397 تا مهر ماه سال 98 تعداد35 نفر در شهرستان بندر انزلی این تسهیلات را دریافت کرده اند،اضافه کرد:در این مدت با ارائه تسهیلات خوداشتغالی ایثارگران،برای 75 نفر اشتغالزایی شده است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران انزلی همچنین با اشاره به شغل های ایجاد شده با ارائه تسهیلات وام خوداشتغالی، افزود:کشاورزی، دامداری، زنبورداری، فروشندگی، قالیبافی، آرایشگری و بخش صنعت و خدمات وصیادی و... از جمله شغل هایی است که با بهره مندی از وام های خوداشتغالی ایثارگران در سطح شهرستان  ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه دریافت کنندگان وام خوداشتغالی رضایت مندی کامل دارند،تاکید کرد:فرهنگ سازی برای افزایش انگیزه ایثارگران جهت اشتغال در حوزه‌های خصوصی،غیردولتی و به ویژه کارآفرینی و خوداشتغالی یک ضرورت است چراکه علاوه بر ایجاد شغل برای ایثارگران، موجب اشتغال سایر افراد جامعه نیز می شود.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 310619
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...