داخلی صفحه همدان خبر
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور:
پیروزی انقلاب آغاز راه جدید و زمینه سازی برای ظهور حضرت حجت (عج) بود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۸
سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی در آیین چهارمین سالگرد شهید سرلشگر حسین همدانی در حسینیه امام خمینی (ره) همدان بیان کرد: پیروزی انقلاب آغاز راه جدید و زمینه سازی برای ظهور حضرت حجت (عج) بود.
 
به گزارش ایثار همدان، آیین گرامیداشت چهارمین سالگرد شهادت سردار حاج حسین همدانی، شامگاه دوشنبه با حضور سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، عارف مدیرکل بنیاد استان، جمعی از فرماندهان دفاع مقدس، همرزمان شهید، فرماندهان ارشد نیروهای مسلح استان و خانواده معظم شهدا و ایثارگران  در حسینیه امام خمینی(ره) همدان برگزار شد.
رییس سازمان بسیج مستضعفین در این مراسم گفت: پیروزی انقلاب اسلامی پایان راه تسلط دنیای استکبار بر جهان اسلام و آغاز راه جدید بود.
سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی تصریح کرد: پیروزی انقلاب آغاز راه جدید و زمینه سازی برای ظهور حضرت حجت (عج) بود. 
وی درباره عظمت و دستاوردهای انقلاب گفت: پیروزی انقلاب در سال ۵۷ یک حادثه بزرگ تاریخ بشریت محسوب می‌شود چرا که در شرایطی ملت ایران توانست بر دنیای استکبار پیروز شود که دستگاه محاسباتی استکبار جهانی برآوردش این بود که هیچ تهدیدی متوجه رژیم پهلوی نیست و ثبات و پایداری این رژیم کتمان ناپذیر است.
 رییس سازمان بسیج مستضعفین افزود: آنها از ابتدای پیروزی و به جریان افتادن انقلاب باعث خطای محاسباتی شدند و این موضوع باعث غافلگیری دنیا به ویژه سران استکبار جهانی شد. 
سردار سلیمانی اضافه کرد: آنها ژنرال هایی را به ایران فرستادند و به سفیر آمریکا در ایران ماموریت دادند تدارک تامین نیروی مخالف داخلی و اپوزیسون را در پیش رو بگذارد.  
وی اظهار داشت: هیچیک از این دو سیاست موفق نشده و انقلاب پیروز شد همچنین ژنرال هایی آمریکایی فرار کرده و سفارت آمریکا نیز به تسخیر دانشجویان درآمد و اسناد این توطئه ها در مقابل ملت ایران قرار گرفت.
رییس سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: پیروزی انقلاب نه تنها باعث سرنگونی رژیم پهلوی شد بلکه در فضای بین‌المللی پیروزی هایی رقم زد که مهمترین آن بر هم خوردن هندسه قدرت در جهان بود. 
سردار سلیمانی ادامه داد: دیگر دستاورد انقلاب اسلامی تغییر مفهوم قدرت در جهان بود و امام راحل با به میدان آوردن این ملت و با تقدیم شهدا ، این مفهوم را تغییر داد. 
وی گفت: انقلاب اسلامی با دست خالی و با تکیه بر نیروی ایمان، معنویت و راهبرد "مقابله خون بر شمشیر" نه تنها رژیم پهلوی بلکه سران استکبار جهان را در هم شکست.
رییس سازمان بسیج مستضعفین  افزود: با پیروزی انقلاب فشارهای داخلی و خارجی آغاز شد و جنگ هشت ساله را بر این ملت تحمیل کردند در حالیکه ملت ایران در حال کارهای عمرانی و رفع خلا های باقی مانده از رژیم ستم شاهی بودند. 
سردار سلیمانی یادآوری کرد: امام راحل با تکیه بر مردم انقلابی و فرهنگ عاشورا ، نبرد عاشورایی را شکل داد و با حضور نیروهای مردمی در کنار نیروهای مسلح و با مدیریت الهی ولایت فقیه تهدیدات را مدیریت کرده و تجاوز صدام به ایران را به گنجینه تمام نشدنی و فرصت قدرت ساز تبدیل کرد.
وی افزود: بعد از رفع حصر خرمشهر دنیا دانست ایران یک نظام سیاسی مترقی و مبتنی بر قانون اساسی مترقی در جهان شکل گرفته است بنابراین کید دشمن گسترده تر و فشار آنها علیه ایران بیشتر شد.  
رییس سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: چهل سال گذشته پر از شکست های پی در پی استکبار جهانی به ویژه آمریکا در برابر ملت ایران است. 
سردار سلیمانی ادامه داد: نه تنها آمریکا و حامیان آنها تاکنون پیروزی کسب نکردند بلکه به فرموده رهبر فرزانه انقلاب، متحمل شکست های مختلف در چهل سال دوم انقلاب می شوند. 
شایان ذکر است قبل از سخنان سردار سلیمانی سردار مجیدی فرمانده سپاه انصارالحسین (ع)همدان با بیان اینکه مقام معظم رهبری از دو شهید یعنی حاج حسین همدانی و شهیدحججی به صورت ویژه نام می برند، گفت: امروز شاگردان حاج حسین آماده هستند که گام دوم انقلاب را آغاز کنند و در این راه حرکت کنند.
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه امروز نیروهای حاج حسین آماده اند تا همان پرچم را بردارند و حرکت کنند، افزود: ا مروز از کتاب ارزشمند «حدیث حاضر غایب»  که برای حاج حسین تدوین شده است، رونمایی خواهیم کرد.
وی در ادامه به ابعاد شخصیتی سردار همدانی اشاره کرد و افزود: این شهید شاخص از بنیانگذاران سپاه همدان است و حق بزرگی بر گردن همه، به ویژه مجموعه سپاه همدان دارد؛ بنابراین باید هر سال با شکوه تر از سال های گذشته یاد ایشان را گرامی بداریم.
در پایان مراسم از کتاب «حدیث حاضر غایب» به روایت سردار جعفر مظاهری ، همراه و همراز حاج حسین همدانی و همچنین جانشین ایشان دردوران دفاع مقدس که روایتی جامع از دلاوری ها و رزم سردار همدانی  به قلم محسن صیفی کار نوشته شده است رونمایی شد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 310650
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...