ایثارگران بهترین الگو و سرمایه برای جوانان ما هستند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۴
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت: جوانان و نوجوانان جامعه ما برای رشد و تعالی خویش و برای دفاع از انقلاب اسلامی و ارزش‌های آن و برای استقامت درراه رسیدن به اهداف اسلامی خویش نیازمند الگوی مناسب هستند و آن الگو چیزی جز ایثارگران و فرهنگ ایثار و شهادت نیست.
ایثارگران بهترین الگو و سرمایه برای جوانان ما هستند
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی سید عابس حسینی ظهر امروز در جلسه‌ای به میزبانی بنیاد شهید و در جمع متولیان فرهنگی استان گفت: جوانان و نوجوانان جامعه ما برای رشد و تعالی خویش و برای دفاع از انقلاب اسلامی و ارزش‌های آن و برای استقامت درراه رسیدن به اهداف اسلامی خویش نیازمند الگوی مناسب هستند. رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مد ظلّه العالی) دراین‌باره می‌فرمایند: جانبازان قدرت‌های بسیاری را که خداوند متعال در روح و جسم انسان به ودیعه نهاده است به کار گرفتند و در میدان علم، مدیریت و ورزش و نیز در بسیاری از مسائل دین و دنیا شگفتی آفریدند؛ بنابراین جوانان ایران در هر عرصه و رشته‌ای که وارد می‌شوند باید از جانبازان درس بگیرند و آنان را الگو و سرمشق خود قرار دهند.
وی در ادامه افزود: بزرگ‌ترین سرمایه جانبازان، به تعبیر حضرت آیت‌الله جوادی آملی، «قلب شکسته» است. قلب شکسته سرمایه‌ای است که هرکسی نمی‌تواند آن را به‌راحتی به دست آورد. مگر آن‌کس که مانند جانبازان موانع و حجاب‌ها را از پیش رو برداشته و ارتباط وی با دنیا ضعیف شده و مهر دنیا از دلش بیرون رفته باشد. آری دل‌شکسته جانبازان سرمایه حشر با ابرار و پرواز با اهل ملکوت است.
 
کد مطلب: 310684