داخلی صفحه ایلام خبر
 
با شهدا؛
پا به پای پدر کشاورزی می کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۵
شهید "جهانبخش عبدی" تا قبل از اعزام به خدمت در سالیانی که در کنار خانواده زندگی می کرد، پا به پای پدر به شغل کشاورزی مشغول بود.
پا به پای پدر کشاورزی می کرد
 
به گزارش ایثار از ایلام؛شهید جهانبخش عبدی فرزند کاظم سال 1346 در روستای خربزان از توابع شهرستان دهلران دیده به جهان گشود و در طی سالیانی که در کنار خانواده زندگی می کرد پا به پای پدر خویش به شغل کشاورزی مشغول بود. ایشان در سن 18 سالگی جهت انجام خدمت سربازی به گردان 125 لشگر 16 قزوین پیوست و به میدانهای رزم شتافت و پس از شرکت درعملیات های متعددی سرانجام در دومین روز از خرداد ماه 1366 در منطقه عملیاتی ابوقریب از توابع شهرستان دهلران براثر اصابت ترکش خمپاره به محفل شهیدان پیوست.مزار شهید در زادگاهش قرار دارد.


 
سخنی با شهید از زبان یکی از دوستان وی:
ای شهدا، چون کوه استوار پرچم توحید بر دوشتان برافراشته شد و به دست همت شما رزمندگان بنای دشمن از بن و بر در هم شکافت. دشمنی که طوفان مرگ از آتش و دود بر جان مظلومان از مرد و زن نشاند و چه بسیار شهرهایی که به واسطه ستم بارگی کفر جهانی ویران شد آنجا بود که شما مردان دلیر وطن از پی فرمان رهبر در پهنه ی پیکار، با همتی والا و منطقی گویا غولان فرومایه را از پای در آوردید.
 
نمونه یادداشت شهید جهانبخش عبدی در حین نگهبانی:

نگهبانم نگهبانِ دم هنگ             ستاره می شمارم با دل تنگ
ستاره می شمارم خوابم نگیره      جناب سروان ازم ایراد نگیره
شبی در پادگان پاسدار بودم       رفیقان خواب و من بیدار بودم

انتهای پیام/
کد مطلب: 310716
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...