در یادواره شهدای بهداری لشکر قمربنی هاشم علیه السلام بیان شد؛
شهدا راه گشای میادین سخت هستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۱
سردار سرتیپ پاسدار نصرالله فتحیان مشاور وزیر بهداشت در امور بهداری رزمی، شهدای دوران دفاع مقدس را راه گشای میادین سخت دانست.
 
 به گزارش خبرگزاری بسیج از استان چهارمحال و بختیاری؛ سردار نصرالله فتحیان مسئول موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مشاور وزیر بهداشت در امور بهداری رزمی، در اولین یادواره شهدای بهداری لشکر قمربنی هاشم علیه السلام استان که در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد برگزار شد گفت: مایه افتخار است که این استان در حوزه پزشکی 72 شهید امدادگر، پرستار و دانشجوی پزشکی تقدیم انقلاب و امام نموده است.
سردار فتحیان بیان کرد: ما وام دار شهدا هستیم و این شهدای دوران دفاع مقدس بودند که راه کربلا را برای امروز ما باز کردند و همین شهدا راه قدس را هم باز خواهند کرد.
مشاور وزیر بهداشت در امور بهداری رزمی اظهار کرد: وعده الهی قطعی است، شما خدا و دین خدا را یاری کنید خداوند هم شما را یاری خواهد کرد.
یادگار هشت سال دوران دفاع مقدس تصریح کرد: عزت و استقلال و آزادی امروز ما مرهون چیست؟ آیا مرهون مذاکره است یا مقاومت؟
وی افزود: زدن هواپیمای آمریکا در برد 55 هزار پایی با گفتگو محقق شد یا با تلاش 30 ساله مجاهدانه ی بعد از دوران دفاع مقدس تا کنون؟
سرتیپ فتحیان ادامه داد: بدانید اینکه سپاه کشتی انگلیس در مجاورت ناوهای جنگی را متوقف و بازدداشت می کند به خاطر اقتدار و برنامه ریزی و داشتن تکنولوزی پیشرفته در امور نظامی است.
مسئول موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت ابراز کرد: من از ابتدا تا انتهای جنگ در امور بهداری فعالیت داشتم و حقیقتا در روزهای اول حداقل ها را داشتیم و اوضاع به هم ریخته ای حاکم بود، کادر ما حداقلی بود اما با همان کم ها با اعتقاد وارد میدان شدیم.
وی تأکید کرد: جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس کار بزرگی کردند و به فرموده مقام معظم رهبری مدظله العالی در جنگ روسفید شدند.
سردارفتحیان عنوان کرد: در طول دوران دفاع مقدس بیش از 100 هزار عمل حیاتی نجات بخش انجام شد که اگر این بیمارستان ها و عمل های جراحی صحرایی نبود قطعا آمار شهدای کشور بسیار بیشتر بود.
شایان ذکر است:
در این مراسم معنوی از خانواده شهیدان آتش افزا، همتی، آذریان، قاسمی، امیدی، طاهری، کاویانی و احمدی تجلیل و از تلاش های ارزنده  جراح  و چشم پزشک برجسته کشور آقای دکتر حسن رزمجو تقدیر به عمل آمد.
توصیف رشادت شهیدان و رزمندگان کادر پزشکی، اجرای دکلمه، پخش نماهنگ ویژه شهدای دوران دفاع مقدس و مرثیه سرایی بر مصیبت های سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام همچنین سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سیدامان الله حسینی صدر مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه استان از مهم ترین برنامه های اجرایی این یادواره بود.

انتهای پیام/
کد مطلب: 310733
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...