داخلی صفحه قزوین خبر
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین:
معرفی شهدا به نسل جوان و نوجوان نیاز امروز جامعه است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۸
حجت‌الاسلام نعمت‌الهی گفت: داستان زندگی آموزنده شهید چگینی باید برای نسل امروز بازگو شود، چراکه معرفی و تبیین شخصیت این شهید بزرگوار نیاز امروز جامعه ماست.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از قزوین، حجت الاسلام «علی نعمت الهی» در سی و هشتمین سالگرد معلم شهید قدرت‌الله چگینی که شب گذشته (سه شنبه 12 شهریور) در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد، بیان کرد: شهید چگینی یک شخصیت فرا استانی، ملی و بلکه فراملی است که متخلق به اخلاق نبوی و الهی بود.
 مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین افزود: امیدواریم این همایش نقطه عطفی برای برگزاری مراسمی با ساز و کار بهتر در سال آینده باشد، البته دبیرخانه ‌ای برای این موضوع فعال خواهد شد تا شخصیت شهید چگینی از زوایای مختلف مورد بررسی قرار گیرد.
 وی عنوان کرد: اگر شهید چگینی توسط منافقان کوردل به شهادت نمی رسید، از گنجینه ‌ها و سرمایه‌ های ارزشمند نظام اسلامی بود و باید قدر این بزرگ مرد را بدانیم و معتقدیم داستان زندگی آموزنده این شهید باید برای نسل امروز بازگو شود، چراکه معرفی و تبیین شخصیت این شهید بزرگوار نیاز امروز جامعه ماست.
حجت الاسلام نعمت الهی تصریح کرد: سال 60 وقتی مردم شهر الیگودرز از خبر شهادت شهید چگینی مطلع شدند، شهر پر از ماتم و عزا شد، به طوری که گویا یک مصیبت بزرگ رخ داده است و مردم در این خصوص تعبیر زیبایی داشته و می ‌گفتند شهید چگینی مبعوث شد، یعنی آمد تا یک قیام و حرکت را در شهر الیگودرز محوریت کند.
وی تأکید کرد: اگرچه این شهر شخصیت‌ های بزرگ و برجسته دیگری هم داشت که محور مبارزات بودند، اما شهید چگینی شخصیتی متمایز از دیگران بود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین با اشاره به ضرورت مطالعه وصیت نامه این شهید اظهار کرد: وصیت نامه شهید چگینی کوتاه، مختصر و چند سطر بیشتر نیست اما بسیار پر مغز و پر محتوا بوده و عشق و اخلاق و ولایتمداری در آن موج می ‌زند.
وی عنوان کرد: شهید چگینی یک گنجینه است و زندگی این شهید بزرگوار می تواند به یک سریال تبدیل شود؛ همچنان که ساخت سریال شوق پرواز موجب معرفی بیشتر شهید بابایی به همگان شد.
حجت الاسلام نعمت الهی اعلام کرد: متأسفانه شهید چگینی به خوبی به نسل جوان و نوجوان معرفی نشده و آنها شناخت دقیقی از شهید ندارند؛ حال آن که این شخصیت برجسته در زمان و مکان و در آن جایگاهی که قرار داشت فوق العاده درخشان ظاهر شد.
وی با بیان اینکه شهید چگینی محور اخلاق و مبارزات بود، گفت: دشمنان و منافقان کوردل به خوبی این شهید بزرگوار را شناختند و متوجه تأثیرگذاری او شدند و دست به ترور این شخصیت زدند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین یادآور شد: سال 60 سال بحران انقلاب بود، به طوری که شهدای هفتم تیرماه، شهیدان رجایی و باهنر در این سال به شهادت رسیدند و شهید چگینی هم که در رده شخصیت ‌های ملی بود، سال 60 شهید شد.
کد مطلب: 310755
مرجع : شبستان
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...