داخلی صفحه قزوین خبر
 
فرمانده سپاه شهرستان البرز:
دفاع مقدس باید در طول تاریخ ما جریان داشته باشد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۶
فرمانده سپاه ناحیه امام رضا(ع) شهرستان البرز بیان کرد: دفاع مقدس باید در طول تاریخ ، افکار و روحیه ما جریان داشته باشد تا بدانیم مسیر حق همیشه مغضوب مستکبرین است.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، اسماعیل طاهرخانی عصر امروز در تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس در شهرستان البرز استان قزوین به خبرنگار تسنیم گفت: 40 سال از انقلاب عظیم مردم ما گذشته است، از روزی که مردم برای هدفی واحد در کنار هم قرار گرفتند و به مبارزه استکبار رفتند، دفاع ما از آرمان‌ها و ارزش‌هایمان از همان روز شروع شد و تا کنون نیز ادامه داشته است.
وی بیان کرد: در طول این مدت دشمن تلاش کرده تا صدمات زیادی به کشور وارد کند و با ایجاد اتاق‌های فکر، جلسات تخصصی و برنامه‌ریزی حرفه‌ای سعی کرده تا به هر نحو ممکن در مسیر پیشرفت و حرکت ما سنگ‌اندازی داشته باشد.
فرمانده سپاه شهرستان البرز تصریح کرد: در همین راستا هم با برنامه‌هایی نظیر ایجاد نفاق داخلی، ترور مردم عزیزمان و جنگ تحمیلی هزاران هم وطن ما را به خطر انداختند.
طاهرخانی بیان کرد: اما دشمنان با همه این فعالیت‌های خصمانه خود و حتی ترور 17000 نفر از مردم و مسئولان ایران برای ناکامی انقلاب از حرکت نایستادند و با رقم زدن جنگی سخت و نا برابر تلاش کردند تا ایران نوپا را از رمق بیاندازند اما به لطف خدا و تلاش جوانانمان توانستیم سربلند و با افتخار از این میدان بیرون بیاییم.
وی افزود: جنگ تحمیلی اگر چه برای ما روزهای سختی بود و عزیزان زیادی را در راه دفاع از میهن از دست دادیم اما به دنیا ثابت کرد هیچ چیز قوی‌تر از قدرت و اراده ملت نیست و زمانی که مردم نخواهند تن به ذلت بدهند با هیچ ابزاری نمی‌توان به این مردم زور گفت.
فرمانده سپاه ناحیه امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: مهم نتیجه‌ این روزهای سخت برای ما اعتماد به نیروی مردمی و ارزشمند بسیج بود که در روزهای سخت به کمک نیروی نظامی و دفاعی کشور آمد و با اقتدار سهم زیادی در پیروزی در این جنگ نابرابر را به نام خود کرد.
طاهرخانی عنوان کرد: بسیج ما در روزهای سخت جنگ به دنیا ثابت کرد بدون قدرت دفاعی و بدون تجهیزات نظامی هم می‌توان ایستادگی و آزادمردی داشت و در این راه حتی شده از جان مایه گذاشت.
وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم امروز به تاریخ دفاع مقدس و کشور نگاهی دوباره بیاندازیم به واقع ما برای معرفی این روزها کوتاهی کرده‌ایم و در شرایطی که هر میز مدیریتی در کشور ما با خون بیش از 72 شهید کسب شده است نتوانسته‌ایم اجر واقعی این شهدا را بشناسیم و به مردم معرفی کنیم.
فرمانده سپاه شهرستان البرز قزوین گفت: تعداد قابل توجهی از والدین شهدا از میان ما رفته‌اند و ما حتی نتوانسته‌ایم از خاطرات این عزیزان بهره بگیریم.
طاهرخانی عنوان کرد: با این حال در تلاشیم تا با تدارک دیدن برنامه‌های مختلف برای گرامیداشت این ایام و زنده نگاه داشتن یاد شهدا گام برداریم که به این منظور بیش از 100 برنامه از نشست‌های معرفتی، تا مسابقات مختلف و دیدار با ائمه جمعه شهر در نظر گرفته شده است.
کد مطلب: 310761
مرجع : تسنیم
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...