هم‌زمان با اربعین حسینی؛
اجرای طرح نائب الشهید در شهرستان‌های استان تهران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۹
مدیرکل بنیاد شهرستان‌های استان تهران گفت: طرح نیابت شهدا ازجمله طرح‌هایی است که ریشه اعتقادی دارد و می‌تواند محور وحدت در جهان باشد.
اجرای طرح نائب الشهید در شهرستان‌های استان تهران
 
به گزارش «ایثار»، عبدالله مرتضوی مدیرکل بنیاد شهرستان‌های استان تهران در خصوص طرح "نائب الشهید" گفت: برای اولین بار طرح "نائب الشهید" در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی اجرایی می‌شود.
 
مرتضوی با اشاره به این‌که اربعین فرصت مناسبی برای جهان تشیع است، گفت: اربعین مانور قدرتی برای اسلام و تشیع است و همه باید از این قدرت استفاده کنیم.
 
وی بابیان اینکه در بحث زیارت نیابتی از شهدا یک دقت نظری لازم است، گفت: شهدا نیازی به نیابت ما ندارند چراکه خود مقربان درگاه الهی هستند و با سیدالشهدا (ع) محشورند، این ما هستیم که به توجه و عنایت آن‌ها نیاز داریم و به‌واسطه اینکه آن‌ها را در زیارت و عمل خودمان شریک می‌کنیم، امیدواریم که موردقبول واقع شود و آن‌ها شفیع ما شوند و به‌واسطه جایگاه آن‌ها این پیاده‌روی نیز از ما پذیرفته شود، اما هدف ما در این طرح تنها پذیرفته شدن عمل نیست بلکه بازخورد‌های فرهنگی و تربیتی در آن مستتر است.
 
وی در پایان افزود: تلاش داریم به نیابت از نه هزار شهید شهرستان‌های استان تهران از هر شهرستان یک شهید انتخاب تا هر زائری خود را نائب و مدیون آن شهید بداند و به‌نوعی جانشین آن شهید باشد و زمانی که به کشورش بازگشت، راه آن شهید را ادامه دهد.
کد مطلب: 310788
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...