داخلی صفحه تهران خبر
 
احداث «موزه تهران» در دستور کار موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۶
با نام‌گذاری هفته تهران در تقویم رسمی کشور، موزه انقلاب‌اسلامی و دفاع‌مقدس، از مدت‌ها قبل پروژه احداث «موزه تهران» را در دستور کار خود قرار داده است که در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.
احداث «موزه تهران» در دستور کار موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس
 
به گزارش «ایثار تهران» به نقل از دفاع پرس، روز تهران، عنوانی است که از سه سال قبل به پیشنهاد شورای اسلامی شهر تهران برای چهاردهم مهرماه تعیین شد. علت این نامگذاری آن است که درست ۲۳۴ سال پیش در چنین روزهایی (یکشنبه ۱۱ جمادی ‌الثانی ۱۱۶۴ شمسی)، آقامحمدخان قاجار در کاخ گلستان تاج سلطنت ایران را بر سر گذاشت و تهران را به عنوان پایتخت پادشاهی خود قرار داد.
شهرداری تهران برای پاسداشت تاریخ و فرهنگ این شهر که روزی «آبادی طهران» بود و امروز به کلانشهر تهران تبدیل شده است، هفته ای را به عنوان هفته تهران در نظر گرفته است که طی آن برنامه های مختلفی از جمله رایگان بودن موزه ها، تورهای تهرانگردی، کارگاه های آموزشی و از این قبیل توسط این نهاد برگزار می‌شود.
موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز در این راستا، ازمدت ها قبل پروژه احداث «موزه تهران» را در دستور کار خود قرارداده است که درآینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید. استان تهران با تقدیم بیش از ۲۷ هزار شهید سرافراز نقش ویژه ای در پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس داشته است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 310816
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...