شهید ناصر میرزاکوچکی بروجنی: شهادت بزرگ‌ترین درجه اتفاق از جانب خداوند است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۸
شهید ناصر میرزاکوچکی بروجنی در قسمتی از وصیت‌نامه خود چنین گفت: چنانچه در این راه به شهادت که لیاقت آن‌را هم ندارم رسیدم بزرگ‌ترین درجه اتفاق را از خدای خود گرفته‌ام و بدین ترتیب شما را به اجابت دعوت حق دعوت می‌کنم.
 
شهدا، مصداق بارز تربیت‌شدگان مکتب اسلام‌اند، آن‌ها تمام همتشان کسب رضای خدا و رسیدن به عبودیت بوده و از مسیر عشق به اهل‌بیت عصمت و طهارت صلوات الله علیهم اجمعین ندای ولایت‌فقیه را لبیک گفته و در پیروی از امام امت (ره)، لحظه‌ای تردید به خود راه ندادند و با تمسک به آیات قران (أقم الصلواه) را بال پرواز خویش در مسیر قرب الهی قراردادند. و در میدان کارزار با نثار جان خویش (ایتاء الزکوه) را معنا بخشیدند.
لذا همان‌گونه که شهدا با نماز طعم خوش لقاء پروردگار خویش را چشیدند به ما نیز آموختند که صراط مستقیم را تنها باید در نماز جستجو کرد. (رجوع به آیه 37 سوره مبارکه نور(
 
شهید ناصر میرزا کوچکی بروجنی در قسمتی از وصیت‌نامه خود چنین گفت: چنانچه در این راه به شهادت که لیاقت آن را هم ندارم رسیدم بزرگ‌ترین درجه اتفاق را از خدای خود گرفته‌ام و بدین ترتیب شما را به اجابت دعوت حق دعوت می‌کنم.
 
زندگی‌نامه:
 
چهارم مرداد 1338 در شهرستان بروجن به دنیا آمد. دانشجوی سال سوم در رشته پزشکی بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. سرانجام در تاریخ یازدهم شهریور 1360 با سمت فرمانده دسته در سرپل ذهاب توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکر پاک این شهید حدود یازده ماه در زمین گرم و تفتیده منطقه زیر آفتاب سوزان بر جا ماند و پس از فتح منطقه توسط رزمندگان در ۲۱ رمضان ۱۳۶۱ به استان بازگشت و در دستان مردم بروجن تشییع و به خاک سپرده شد.
 
وصیت‌نامه:
 
به نام خدا
در آستانه انقلاب خونین اسلامی ایران به رهبری زعیم عالی‌قدر و عظیم‌الشأن آیت‌الله خمینی (ره) ما نیز سهمی داریم و وظایفی داریم، یکی از این وظایف احساس مسئولیت در برابر وجدان و خداوند است. در این موقع حساس بیش از همه چیز به نیروی انسانی نیاز دارد درنتیجه با اینکه بنده و امثال من از لحاظ عملیات چریکی سررشته‌ای نداریم، ولیکن باز هم کفش کهنه در بیابان نعمت است.
ما می‌توانیم در شهرهای مختلف یک نیروی مؤثر باشیم. چنانچه در این راه به شهادت که لیاقت آن را هم ندارم رسیدم بزرگ‌ترین درجه اتفاق را از خدای خود گرفته‌ام و بدین ترتیب شما را به اجابت دعوت حق دعوت می‌کنم.

انتهای پیام/
کد مطلب: 310872