خانواده ایثارگران ،سرمایه‌های معنوی انقلاب هستند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۱
معاون بهداشت و درمان خراسان شمالی گفت: صبر خانواده‌های جانبازان، درد و رنج جانبازی را قابل‌تحمل می‌کند، خانواده‌های جانبازان بزرگ‌ترین سرمایه‌های معنوی انقلاب و ملت هستند که حضور سبز آن‌ها باعث اشاعه ارزش‌های ایثار و پایداری در جامعه است و در همین راستا دلجویی و دیدار با این عزیزان، ادای دین به ارزش‌های انقلاب اسلامی است.
خانواده ایثارگران ،سرمایه‌های معنوی انقلاب هستند
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی صبح امروز 18 مهر 98 جلسه مشاوره کمیسیون پزشکی تعیین درصد با حضور عزیز رضایی معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی و دکتر فتحی در محل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان گرمه برای جانبازان هر دو شهرستان گرمه و جاجرم برگزار شد.
رضایی در ابتدای این جلسه مشاوره گفت: هدف از برگزاری این‌گونه جلسات راهنمایی و مشاوره به جانبازان عزیز جهت شرکت در کمیسیون پزشکی است تا بتوانند نتیجه مطلوبی در کمیسیون کسب نمایند.
رضایی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا برخی جانبازان بعد از درخواست تجدیدنظر با کاهش درصد جانبازی مواجه می‌شوند؟ افزود: از سال 86 که آیین‌نامه‌ای در این خصوص ابلاغ شد برابر دستور رئیس‌جمهور وقت کاهش درصد نداشتیم و البته ممکن است ابقای درصد صورت گرفته باشد اما در برخی پرونده‌ها اگر بخشی از مجروحیت منتفی باشد یا اینکه در ابتدا مشکل مجروحیت و جانبازی به‌اشتباه تشخیص داده‌شده یا مشکل مادرزادی باشد قطعاً درصد جانبازی کاهش می‌یابد اما این‌گونه موارد بسیار نادر است.
رضایی در ادامه افزود: جانبازان به‌صورت دوره‌ای می‌توانند درخواست تجدیدنظر در درصد جانبازی را داشته باشند به‌ویژه آن دسته از جانبازانی که باگذشت زمان دچار افزایش عوارض ناشی از جانبازی باشند.
وی با اشاره به تحمل سال‌ها درد و رنج توسط جانبازان گفت: صبر خانواده‌های جانبازان، درد و رنج جانبازی را قابل‌تحمل می‌کند، خانواده‌های جانبازان بزرگ‌ترین سرمایه‌های معنوی انقلاب و ملت هستند که حضور سبز آن‌ها باعث اشاعه ارزش‌های ایثار و پایداری در جامعه است و در همین راستا دلجویی و دیدار با این عزیزان، ادای دین به ارزش‌های انقلاب اسلامی است.
کد مطلب: 310896