تمسک به قرآن ادامه راه شهدا و ایثارگران است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۳
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شیروان گفت: تمسک به قرآن ادامه راه شهدا و ایثارگران است و راه شهدا و ایثارگران راه اسلام، راه تدبر در قرآن و راه پاسداری از این فرهنگ عظیم است و اگر بخواهیم راه شهدا و ایثارگران را ادامه دهیم باید فرهنگ نورانی قرآن را در جامعه بسط و گسترش دهیم تا حافظ پرچمی که شهدا و ایثارگران در دوران مختلف برافراشتند باشیم.
تمسک به قرآن ادامه راه شهدا و ایثارگران است
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی صبح امروز 18 مهر 98 سی و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم مرحله شهرستانی شهرستان شیروان هم‌زمان با تمام شهرستان‌های استان خراسان شمالی در محل نمازخانه بنیاد شهید و امور ایثارگران شیروان با حضور خانواده‌های محترم شاهد و ایثارگر برگزار شد.
در ابتدای مراسم رمضان علی رازقی سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شیروان گفت: قرآن کتاب دین اسلام است و از باور ما مسلمانان، سخنان خداوند در آن است که به‌صورت وحی از سوی او توسط جبرئیل بر پیامبر اسلام نازل گردیده است.
وی در ادامه ضمن عرض تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی بیان کرد: قرآن کتاب آسمانی ما مسلمانان و برای همه جنبه‌های زندگی فردی و اجتماعی انسان‌ها مفیداست لذا خداوند دو وظیفه اصل و مهم برای مسلمانان نسبت به کتاب الهی بیان کرده است.
رازقی همچنین گفت: شهدا با تأسی از قرآن سبک زندگی خود را انتخاب کردند و در همین راه جان خود را فدا کردند. تمسک به قرآن ادامه راه شهدا و ایثارگران است و راه شهدا و ایثارگران راه اسلام، راه تدبر در قرآن و راه پاسداری از این فرهنگ عظیم است و اگر بخواهیم راه شهدا و ایثارگران را ادامه دهیم باید فرهنگ نورانی قرآن را در جامعه بسط و گسترش دهیم تا حافظ پرچمی که شهدا و ایثارگران در دوران مختلف برافراشتند باشیم.
وی در پایان گفت: امیدواریم همه ما فهم کامل و درستی از قران ببریم وان را سرلوحه زندگی کار و اخلاق و رفتار خودمان قرار دهیم.
 
این مسابقات در 6 رشته حفظ، قرائت، مفاهیم، ترتیل، تحقیق برگزار شد.
کد مطلب: 310901