پیاده روی اربعین فرصت مناسبی برای زنده نگه‌داشتن یاد شهدا است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۰
مدیرکل بنیاد زنجان تصریح کرد: با توجه به اینکه شهدای دفاع مقدس با تأسی از قیام عاشورا تا آخرین قطره خون از خود در مقابل دشمن ایستادگی کردند، اربعین حسینی و مسیر پیاده‌روی نجف تا کربلا زمان مناسبی جهت زنده‌کردن یاد و خاطره این عزیزان است.
پیاده روی اربعین فرصت مناسبی برای زنده نگه‌داشتن یاد شهدا است
 
به گزارش «ایثار»، علی کاظمی ضمن تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی اظهار کرد: این ایام فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و الگوگیری از امام حسین (ع) و یاران ایشان است.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه شهدای هشت سال دفاع مقدس با تأسی از قیام عاشورا و الگوگیری از امام حسین (ع) و یاران ایشان تا آخرین قطره خون از خود در مقابل دشمن ایستادگی کردند، اربعین حسینی و مسیر پیاده روی نجف تا کربلا زمان مناسبی جهت زنده کردن یاد و خاطره این عزیزان است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان یادآور شد: استان زنجان 3 هزار شهید والامقام برای دفاع از کشور تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است و مردم قدرشناس زنجان به پاسداشت خون این شهیدان و به نیابت از شهدا در راهپیمایی اربعین و زیارت بارگاه منور امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) حضور دارند.
وی در خصوص اجرای طرح زیارت به نیابت از شهدا توسط زائران اربعین حسینی (ع) در زنجان گفت: با تمهیدات صورت گرفته توسط بنیاد، زائران زنجانی به نیابت از 3 هزار شهید استان زنجان عازم پیاده روی اربعین حسینی(ع) می شوند.
کاظمی در خصوص نحوه اجرای این طرح توضیح داد: پوسترهایی با نام شهدای گلگون کفن و همچنین فرماندهان شهید استان با تلفیقی از نماد استان زنجان طراحی و چاپ شده و هر یک از زائران با نصب لوح سرداران شهید بر روی کوله‌پشتی خود به نیابت از 3 هزار شهید استان در این حرکت خودجوش حضور پیدا می‌کنند.
وی ادامه داد: نصب بنر شهدای فرماندهان و زیارت نیابتی در جلوی اتوبوس‌های پیاده‌روی اربعین، توزیع سربند منقش به نام شهدا در بین زائران، برگزاری مراسم بدرقه و استقبال از کاروان زائران پیاده‌روی اربعین و مشارکت در برگزاری مراسم قرائت پر فیض چهل زیارت عاشورا از دهم محرم تا اربعین حسینی هر روز در یک مسجد نیز از دیگر برنامه‌های فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان به مناسبت اربعین حسینی است.
کاظمی خاطرنشان کرد: با توجه به قرار داشتن استان زنجان در مسیر حرکت عزاداران حسینی برای حضور در مرزها بسته‌های فرهنگی تهیه شده در 20 موکب مستقر در مسیر پیاده‌روی اربعین به ویژه موکب شهدا و هیئت‌هایی که به صورت گروهی در این سفر معنوی حضور دارند، بین زائران اربعین حسینی توزیع می‌شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 311362