فرازی از زندگینامه علی اصغر مقیسه ای از داورزن
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۰
شهید علی اصغر مقیسه ای در دهم شهریور 1339 چشم به جهان گشود و در 26 آبان 1359 در منطقه عملیاتی رود کرخه به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
 
به گزارش واحد ایثار خراسان رضوی، شهید علی اصغر مقیسه ای در دهم شهریور 1339 چشم به جهان گشود و در 26 آبان 1359 در منطقه عملیاتی رود کرخه به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
 
«فرازی از زنگینامه شهید علی اصغر مقیسه ای»
سرباز شهيد علي اصغر مقيسه اي نيز از جمله جوانان افتخار آفريني است كه در سال 1339 و در خانواده اي نسبتاً مستضعف
شهرستان داورزن تا مشهد مقدس313 کیلومتر فاصله دارد.
اما متدين و كشاورز متولد شد.
روستاي مقيسه زادگاهش بود و سايه پر مهر پدر و مادر پرورشگاهش.
با پايان دوران خردسالي وارد دبستان شد و تحصيل را تا دوم راهنمايي در روستاي مقيسه گذراند و سپس به خاطر فشارهاي اقتصادي مجبور به ترک دفتر و كتاب و مدرسه شد.
او مدتي بعد به تهران رفت و در كرج در يک كارگاه خياطي و توليدي مشغول كار شد و در خلال كار، درس را در كرج ادامه داد. علي اصغر كه داراي همسر و دو فرزند بود انسان فعال و مستعدي بود و درک و بصيرت بالايي نسبت به مسائل اجتماعي داشت. او كه امام خميني را پدري دلسوز براي همه
گفتنی است شهرستان داروزن 134 شهید،127جانباز و 5 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
ملت ايران و اطاعتش را از اهم واجبات ميدانست، در سال 1357 به دنبال صدور فرمان امام ادامه حضور در سربازي، سر باز زد و به درياي خروشان ملت پيوست.
مجددا پس از پيروزي انقلاب اسلامي در 19 ارديبهشت سال 1358 به پادگان محل خدمت برگشت و پس از گذراندن دوره آموزشي به لشكر 21 حمزه مستقر در دزفول اعزام شد و به دفاع از كيان اسلام و مسلمين پرداخت.
سرباز با بصيرت علي اصغر مقيسه اي كه در منطقه كرخه نور در حال انجام وظيفه پدافندي در مقابل دشمن متجاوز بود در سوم آذر سال 1359 به مقام رفيع شهادت نائل آمد و در دنيا و آخرت سعادتمند شد.
از آن روز تا كنون پيكر پاک اين شهيد در گلزار شهداي مقيسه، سند افتخار و پرچم عزت و اعتبار مردم غيور و شهيدپرور اين ديار گرديده است.
 
 

جلال دکنیا خبرنگار ایثار رضوی در شهرستان داورزن


 
کلمات کليدی: ایثار رضوی، داورزن، شهید علی اصغر مقیسه ای، شهرستان داورزن
کد مطلب: 311399