داخلی صفحه گلستان خبر
 
فرمانده شهید پیشمرگان کرد مسلمان که بود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۲
شهید "غلامعلی دریانبرد" بعد از به عضویت درآمدن در سپاه پاسداران و مجروح شدن در جبهه با عزمی راسخ، این بار با سمت فرمانده پیشمرگان کرد مسلمان در جبهه حضور یافت و پس از دلاوری های فراوان در عملیات رزمی با گروهک های ضد انقلاب به شهادت رسید.
فرمانده شهید پیشمرگان کرد مسلمان که بود
 
به گزارش ایثار واحد گلستان: شهید غلامعلی دريانبــرد، بیســتم مهر 1340 در شهرســتان بندرترکمــن به دنیــا آمد. پدرش اســماعیل، کارمنــد راه آهن بود و مادرش ســیده افخم نام داشــت. تا پایان دوره متوســطه در رشته برق درس خواند و دیپلم گرفت. از ســوی جهادسازندگی در جبهه حضور یافت. ســوم مهر 1363 در بوکان هنگام درگیری با گروههای ضدانقلاب بر اثر اصابت گلوله به شکم، پهلو و سینه، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای بهشت فاطمه زادگاهش قرار دارد.
شهيد دریانبرد، در خانواده ای متدين و مومن به دنيا آمد و از همان دوران کودکی به دلیل خصوصیت های اخلاقی خاص مورد توجه و علاقه خانواده بود.
او پس از طی کردن دوران کودکی وارد دبستان شد و با توجه به استعداد و علاقه ای که به درس خواندن داشت مراحل تحصیل را یکی پس از دیگری با موفقیت به پایان رساند و توانست در رشته برق دیپلم فنی خود را بگیرد.
مدتی نيز مشغول خدمت در جهاد سازندگی شد و به دليل علاقه ای كه به بسيج داشت به عضويت این یگان مردمی در آمد و پس از مدتی به خدمت سربازی رفت.  زمان زیادی از خدمتش نگذشته بود كه او را به يگان سپاه فرستادند و از آنجا که علاقه زيادی به سپاه داشت در این نهاد مقدس مشغول به خدمت گشت.  شهيد در اين مدت چندين بار داوطلبانه به جبهه اعزام  و در حمله سوسنگرد نيز مجروح شد. بعد از بهبود يافتن به منطقه كردستان رفت و به عنوان فرمانده پيشمرگان كرد مسلمان انتخاب شد.
 او در این سمت رشادت ها و دلاوری های بسیاری آفريد و سرانجام در عمليات رزمی با گروهك هاي ضد انقلاب در كردستان به درجه رفيع شهادت نايل گشت.
 انتهای پیام/
کد مطلب: 311972