انقلاب اسلامی ایران مدیون خون شهدا و ایثارگران است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۴
نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف مدیون خون شهدا و ایثارگران است و همه ما باید تلاش کنیم به هر طریقی دین خود را به این بزرگواران ادا کنیم.
انقلاب اسلامی ایران مدیون خون شهدا و ایثارگران است
 
به گزارش «ایثار»، آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی، روز سه شنبه در همایش تجلیل از نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر استان کردستان اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف مدیون خون شهدا و ایثارگران است و همه ما باید تلاش کنیم به هر طریقی دین خود را به این بزرگواران ادا کنیم.
وی افزود: در میان فرزندان شهدا و ایثارگران نخبگان و سرآمدان زیادی وجود دارند که باید از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های آنان برای پیشرفت جامعه بهره برد.
نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار کرد: بی‌شک خانواده شهدا با تمام وجود در خدمت نظام و انقلاب بوده و بیشتر از دیگران برای این انقلاب دل می‌سوزانند لذا می‌طلبد که مسئولان بیش از گذشته به آنان توجه کرده و از توانمندی‌های آنان بهره ببرند.
وی بیان کرد: در دین مبین اسلام بر روی بحث علم و عالم و توجه به کسانی که نخبه و سرآمد دیگران می‌شوند تاکید فراوانی شده است. دین اسلام برای برخی از مسائل حد و مرزی قائل نشده است که یکی از این موضوعات فراگیری علم و دانش و تلاش برای قدرتمند شدن در این زمینه است.
وی گفت: انسان به هر میزان که در زمینه علمی قدرتمند شود توانایی ایستادگی‌اش در مقابله با ترفندهای دشمنان و همچنین وابستگی‌اش به دیگران در زمینه‌های مختلف کاهش می‌یابد.
در ادامه این آیین تعدادی از نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر استان کردستان تجلیل شدند. در حال حاضر حدود ۱۲۰ نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر کردستان جزو نخبگان و سرآمدان هستند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 312233