​دیدار و گفت‌وگوی دستیار ویژه رییس بنیاد با جانبازان بیمارستان نیایش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۹
مشاور عالی و دستیار ویژه رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در آستانه رحلت حضرت رسول اکرم (ص) با حضور در بیمارستان نیایش تهران با تعدادی از جانبازان اعصاب و روان دیدار و گفت‌وگو کرد.
​دیدار و گفت‌وگوی دستیار ویژه رییس بنیاد با جانبازان بیمارستان نیایش
 
به گزارش «ایثار»، محبوب شهبازی در این دیدار چهار ساعته که با همراهی نرگس جلیلی مشاور امور زنان و خانواده بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام شد از نزدیک در جریان فعالیت‌ها و خدمات فرهنگی، بهداشتی و درمانی به این عزیزان قرار گرفت.
شهبازی در جریان این بازدید با اشاره به وظیفه ذاتی بنیاد در رسیدگی خاص به این قشر از جانبازان، گفت: مظلومیت جانبازان اعصاب و روان مضاعف است. هنوز جنگ برای آنها تمام نشده و صدای خمپاره و موشک دشمن در گوش آنها فریاد می‌زند و این امنیت آفرینان برای ما، هنوز به دنبال مأمن و امنیت برای خود هستند. مأمنی که در آن لختی با آرامش در کنار خانواده بیاسایند.
وی افزود: مجروحیت اعصاب و روان سخت‌ترین مجروحیت در جنگ تحمیلی است. سال‌ها نه تنها ما بلکه حتی پزشکان هم تشخیص مناسبی از آن نداشتند و سال‌ها طول کشید تا یک جانباز اعصاب و روان در میان مردم تعریف پیدا کرد. متأسفانه بازنمایی از زندگی طاقت فرسای آن‌ها به‌درستی انجام نشده است و آنها در مظلومیت تمام، گذر عمر می‌کنند. هر وقت یاد یکی از فیلم‌های سینمایی چند سال اخیر و بازنمایی و تصویرسازی غیرواقعی این فیلم از آسایشگاه‌های جانبازان می‌افتم تنم می‌لرزد.
شهبازی ادامه داد: به نظر می‌رسد رسانه‌ها می‌توانند با روایت واقعی از زندگی این جانبازان همدلی و آشنایی لازم با این عزیزان را در جامعه ایجاد کنند. اطمینان دارم آشنایی مردم قدرشناس با مشکلات این قبیل جانبازان در رفع بسیاری از مشکلات روحی این عزیزان موثر خواهد بود.
دستیار ویژه رییس بنیاد تصریح کرد: جانبازان اعصاب و روان افرادی هستند كه به خاطر امنیت و پیشرفت این كشور اكنون دوران سخت جانبازی را با مشقت‌های فراوان تحمل می‌کنند. این جانبازان همان سربازان و فرماندهان قهرمان هشت سال دوران دفاع مقدس هستند كه در آسایشگاه‌ها و مراكز درمانی زندگی می‌کنند و هنوز هم بی‌ادعا هستند.
در پایان این دیدار نشستی به منظور بررسی مشکلات و بهبود خدمات به جانبازان این مرکز درمانی برگزار شد و خانم دکتر زارعی رییس بیمارستان گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های بیمارستان، ارائه داد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 312301
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...