در گفت‌وگو با آناج مطرح شد؛
مسقف‌سازی گلزار شهدا در مرحله پایانی/ رویکرد جدید در ساماندهی
تاریخ انتشار : جمعه ۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۶
دومین جلسه کارگروه ساماندهی گلزار شهدای وادی رحمت تبریز برگزار شد.
 
به گزارش آناج، یکسان سازی و ساماندهی مزار شهدا در شهرهای مختلف کشور در حالی آغاز شد که با اعتراض خانواده‌های شهدا و برخی فعالان حوزه فرهنگ و رسانه مواجه شد، رهبر انقلاب نیز در سال گذشته در حاشیه دیدار از گلزار شهدای بهشت زهرای تهران تذکر دادند که این طرح نامناسب است و بعد از فرمایشات معظم‌له، طرح یکسان سازی مزار شهدا متوقف شد.
گلزارهای شهدای وادی رحمت تبریز نیز از اجرای این طرح مستثنا نبودند و فاز 1 گلزار شهدا به همین صورت ساماندهی شد. بعد از تذکر رهبر انقلاب، مسئولین بنیاد شهید استان و مدیریت آرامستان‌های شهرداری این طرح را تا تغییر برنامه‌ها و اجرای طرح جدید متوقف کردند.


احدفلاحی مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز در گفت‌وگو با خبرنگار آناج، اظهار داشت: مراحل نهایی مسقف‌سازی فاز 2 گلزار شهدا در حال انجام است و تقریبا تا یک ماه دیگر به اتمام می‌رسد، اما موضوع ساماندهی مربوط به بنیادشهید و امور ایثارگران استان است.
 وی گفت: برای ساماندهی گلزار شهدا، منتظر اعلام نظر مسئولین کشوری هستیم که شرایط جدید ساماندهی برچه اساسی باید باشد و در این راه آماده همکاری با نهادهای مربوطه می‌باشیم.


عباس پورحسن مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌شرقی نیز به خبرنگار آناج، گفت: هرکس از هر دریچه‌ای و نگاه خود نسبت به ساماندهی مزار شهدا می‌نگرد. مسقف سازی فاز دوم گلزار شهدای وادی رحمت در حال نهایی شدن است و سپس موضوع ساماندهی با شرایطی که نظرات رهبرانقلاب تحقق یابد، آغاز خواهد شد.
وی ادامه داد: سلسله جلسات مشخصی در این خصوص برگزار می‌شود، حاج بهزاد پروین قدس یادگار دفاع مقدس و فعال فرهنگی نیز در این جلسه حضور داشت.
مدیرکل بنیاد شهید استان، با بیان اینکه، کسانیکه روحیه ایثار و شهادت دارند باید این موضوع را به عنوان یک دغدغه مطرح کنند، یادآور شد: ابتدا در صدد هستیم تا ترکیب جمعیتی شهدا را مشخص کنیم، به طور مثال شهدای طلاب، دانش‌آموز و بسیجی دسته بندی شده و بر روی مزار هرکدام نوشته خواهد شد چراکه مردم باید بدانند که دفاع مقدس ما دفاع مردمی بوده است  و از هر قشر و صنفی در جبهه‌ها حضور داشته‌اند.
وی در خصوص چگونگی ساماندهی فاز 2 گلزار شهدا خاطرنشان کرد: طی استعلامی که از مسئولین ارشد سازمانی انجام شد، طرح مصوبی مطرح نگردید؛ بنابراین سازمان‌های استانی با همکاری فعالان حوزه فرهنگی و هنری به گونه‌ای اقدام به ساماندهی گلزارهای شهدا خواهند کرد که دغدغه‌های رهبرانقلاب لحاظ شود. نقاط ضعف فاز یک نباید در فاز دوم تکرار شود.
انتهای پیام/
 
کلمات کليدی: ایثار، آذربایجان، شرقی، آناج
کد مطلب: 312466
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...