وحدت، جان مایه پیام رسالت
تاریخ انتشار : شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۹
حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران
 
زندگی پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله سرگذشت انسان به کمال رسیده‌‌ای است که با سیره و روش خود مسیر مستقیم برای رسیدن به حقیقت را برای تمامی نسل بشر به نمایش می‌گذارد.
پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله مظهر انسان کامل و آئینه تمام نمای صفات جمال حضرت باریتعالی است و آشنایی با ابعاد مختلف شخصیت ایشان می‌تواند مسیر حق و باطل را برای بشریت تبیین نماید.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله ذخیره‌ای تمام نشدنی و حقیقتی عینی و انسانی است که شناخت ابعاد مختلف شخصیت ایشان و دستیابی به عمق سیره، سلوک و سنت آن حضرت به جهاد و اجتهادی مستمر نیازمند است. 
امروز که در آستانه رحلت جانگداز نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله قرار داریم، جهان بیش از همیشه نیازمند شنیدن پیام حق طلبی و مهربانی ایشان است تا در جهالت نوین بشری که با ظلم و ستم بی‌حد و حصر همراه شده، کام تشنه مظلومان را با گوهر توحید و آزادی شیرین نماید.
در قرن حاضر بیش از گذشته باید ندای توحید، وحدت و صفات انسانی رسول خاتم صلی الله علیه و آله در جهان طنین انداز شود تا تمدن نوین اسلامی بتواند انسان را از گرداب جهالت و گمراهی مدرن خارج سازد.
شاید پیام واپسین روزهای حیات پیامبر خوبی‌ها مبنی بر امانت گذاشتن قرآن و عترت امروزه باید بیش از همیشه مورد توجه جوامع اسلامی قرار گرفته و ندای وحدتی که ایشان ۱۴۰۰ سال پیش با خون دل خوردن سر دادند در جامعه مسلمین جاری و ساری شود.
آنچه در عصر حاضر بیش از همه دنیای اسلام را دچار خلا و سردرگمی نموده، نبود وحدت و اخلاق اسلامی است و اگر جوامع اسلامی از سیره رسول الله صلی الله علیه و آله تبعیت کرده و کج روی‌ها و انحرافات را به یکپارچگی و وحدت رهنمون سازند آنگاه خواهیم دید که این امت واحده می‌تواند مسیر سعادت و سربلندی را با افتخار طی نماید و حربه‌های دشمنان نخواهد توانست در این راه خللی ایجاد نماید.
در این ایام، ایران اسلامی داغدار رحلت جانسوز کریم اهل بیت امام حسن مجتبی علیه السلام و امام رئوف و مهربانی حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام نیز بوده و در این مصائب سوگوار است. 
جا دارد تا همگان اعم از مردم و مسئولین از فضای غبارآلودی که از توطئه دشمنان برای پراکنده ساختن امت اسلامی ایجاد شده دوری نموده و با پیروی از سیره ائمه معصومین علیهماسلام، به ویژه این دو امام همام، مسیر را برای تعالی و پیشرفت ایران اسلامی فراهم نماییم.
امید است امروز که کشور عزیزمان به برکت خون شهدای بزرگوار و جانفشانی‌های ایثارگران عزیز و با هدایت‌های رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در منطقه و جهان با اقتدار از اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله دفاع می‌کند بیش از همیشه در مسیر وحدت و انسجام داخلی حرکت کرده و با نصب العین قرار دادن سیره پیامبر رحمت صلی الله علیه و آله و ائمه معصومین علیهماسلام همچون همیشه الگویی ماندگار برای جهان اسلام باشد.
روزنامه رسالت
کد مطلب: 312521
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور