شهادت یعنی حماسه‌آفرینی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۶
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت: شهادت تنها برای این نیست که دشمن مغلوب شود، در شهادت حماسه‌آفرینی هم هست.
شهادت یعنی حماسه‌آفرینی
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی سید عابس حسینی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی صبح امروز به‌اتفاق علی روز فراخ معاون تعاون و امور اجتماعی و رمضانی رئیس اداره بنیاد شهید بنورد و دیگر همکاران با پدر شهید ابوالفضل علوی دیدار کرد.
حسینی در این دیدار گفت: شهید در لغت به معنی ((گواه)) است و در اصطلاح به کسی گویند که در مجرای شهادت قرارگرفته و درراه خدا کشته می‌شود. شهادت تنها برای این نیست که دشمن مغلوب شود، در شهادت حماسه‌آفرینی هم هست.
وی در ادامه افزود: یکی از ویژگی‌هایی که قرآن شریف برای شهیدان ذکر کرده است، مسئله حیات وزنده بودن آن‌ها است.
برخی گفته‌اند که منظور این است که شهدا به‌زودی در قیامت زنده خواهند شد. برخی نیز گفته‌اند که: کشته‌شدگان درراه خدا، دارای هدایت و ایمان و دین صحیح هستند، نمرده‌اند وزنده هستند. برخی دیگر گفته‌اند: مقصود این است که چون از شهیدان، نام نیک در این دنیا باقی‌مانده است زنده می‌باشند. مفسرین دیگر نیز اقوال دیگری را آورده‌اند که هرکدام به‌نوعی بیان‌کننده حیات شهدا است و همه این اقوال به زنده‌بودن آرمان و اهداف شهیدان در جامعه باور دارند.
شهید ابوالفضل علوی متولد سال 1344 بوده و در سال 1365 در محل پاسگاه زید به شهادت می‌رسد، شهید ابوالفضل علوی که از طریق بسیج و تیپ 21 امام رضا (ع) سپاه به جبهه اعزام گردیده بود دانشجوی پزشکی عمومی نیز بوده است.
 
 
 
کد مطلب: 312751