داخلی صفحه گلستان خبر
 
شهدا بزرگ‌ترین مؤلفه جنگ نرم ما هستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۷
فرمانده سپاه نینوا گلستان اظهار داشت: بزرگ‌ترین مؤلفه جنگ نرم ما شهدا هستند، شهدای ما کاری کردند که بسیاری در زمان امام معصوم ما نکردند.
شهدا بزرگ‌ترین مؤلفه جنگ نرم ما هستند
 
به گزارش ایثار واحد گلستان، سردار حسین معروفی فرمانده سپاه نینوا در یادواره یک هزار و 400 شهید شهرستان گرگان در امامزاده عبدالله (ع) گرگان اظهار کرد: شهدا بهترین بندگان خداوند هستند، کسانی که برای تبعیت از دین خداوند و اهل‌بیت (ع) همه جان و آبروی خود را در مسیر حق و عدالت تقدیم کردند و برای بقای اسلام تمامی سختی ها را پذیرفتند.
وی با اشاره به این‌که شهدا بزرگ‌ترین مؤلفه جنگ نرم ما هستند، افزود: امروز شهدا مایه عزت و بزرگی انقلاب اسلامی شدند و قدرت بازدارندگی ایران را بالا بردند. 
 سردار معروفی اضافه کرد: ملت ایران خود را مدیون ایثارگری های شهدا و جانبازان می‎داند، شهدا محور وحدت واقعی ملت بزرگ ایران هستند و از هر قوم و قبیله ای که باشند مردم ایران مقابل آن‌ها تعظیم می‎کنند.
فرمانده سپاه نینوا تصریح کرد: اگر امروز دشمنان جرئت نمی کنند به ملت سلحشور ما دست درازی کنند به دلیل جان‌فشانی شهدا در دوران دفاع مقدس است. 
وی ادامه داد: شهدا به آن چیزی که باور داشتند عمل کردند و وفا، ادب و بصیرت خود را نسبت به امام زمان (عج) نشان دادند و در زمره اولیای خداوند قرار گرفتند.
سردار معروفی اذعان داشت: مکتبی بودن، انقلابی بودن و مردمی بودن، ولایت باوری و ولایت پذیری، تکلیف گرایی، صداقت در کار و اخلاص در عمل از مؤلفه های شهدا بوده است. شهدا اعتقاد عملی به ذات اقدس الهی، باورها و ارزش‎های اسلامی داشتند.
وی گفت: شهدا تکلیف گرا و ولایت پذیر بودند و خود را در محضر خداوند می دیدند. برای شهدا مکان و زمان و شرایط سخت و آسان مهم نبود آن‌ها در گرمای سوزان و یا سرمای شدید در میدان حضور می یافتند چراکه رسالت محور بودند نه محاسبه گر.
فرمانده سپاه نینوا بابیان این‌که شهدا همت بزرگی داشتند و خستگی را خسته می‎کردند، افزود: آن‌ها در همه امورات زندگی نظم را سرلوحه کار خود قرار می‌دادند.
سردار معروفی بیان کرد: مردمی بودن و با مردم مدارا کردن از دیگر ویژگی های شهدا بود، شهدا نه‌تنها با مردم که با اسرا نیز مدارا می کردند.
وی با اشاره به اینکه شهدا روحیه امید و نشاط داشتند و هیچ‎گاه ناامید نبودند، خاطرنشان کرد: شهدا در مسیر حق و اسلام متواضع و فروتن بودند.
انتهای پیام/
 
 
کد مطلب: 312864
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور