شهدا رفتند تا بمانند و نماندند تا بمیرند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵
مدیرکل بنیاد خراسان شمالی گفت: عظمت کاری که شهدا و سربازان بسیج و سپاه و ارتش انجام دادند را بیشتر قدر بدانید، آن‌ها رفتند تا بمانند و نماندند تا بمیرند! و تا ابد به آنان که پلاکشان را از گردن خویش درآوردند تا مانند مادرشان گمنام و بی مزار بمانند مدیونیم.
شهدا رفتند تا بمانند و نماندند تا بمیرند
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی صبح امروز چهارشنبه 8 آبان 98 سید عابس حسینی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی با شرکت در گردهمایی فرزندان شاهد گفت: به خود می‌بالیم در کشوری زندگی می‌کنیم که جای‌جای آن عطرآگین از حضور شهیدانی است که تاریخ ما را با نثار خون خویش، برای سربلندی ایران عزیز رقم زدند. به روح پاکشان درود می‌فرستیم و خاضعانه در برابر آرمان‌های بزرگ امام سر فرود می‌آوریم.
حسینی همچنین در خصوص دفاع مقدس گفت: در کل دفاع مقدس ۷ سال و ۱۱ ماه، یا ۲۹۰۰ روز و به‌عبارتی‌دیگر ۹۵ ماه طول کشید که این مدت دو برابر جنگ دو کره و دو برابر جنگ جهانی اول است، مجموعاً در طول ۸ سال دفاع مقدس ۱۶۳ عملیات کوچک و بزرگ و به‌طور تقریبی هر ۷ ماه یک عملیات علیه دشمن انجام‌شده که در این میان ۱۹ عملیات بزرگ، ۱۹ عملیات متوسط و ۱۲۵ عملیات کوچک انجام‌شده است، تعداد کل شهدای جنگ ایران و عراق، طی آخرین آمار ۱۸۸ هزار و ۱۵ نفر اعلام‌شده است. در جنگ تحمیلی ۱۷۲۰۵۶ نفر در درگیری با دشمن و ۱۵۹۵۹ نفر در بمباران شهرها به شهادت رسیده‌اند.
وی با تأکید بر آمار ارائه‌شده گفت: عظمت کاری که شهدا و سربازان بسیج و سپاه و ارتش انجام دادند را بیشتر قدر بدانید، آن‌ها رفتند تا بمانند و نماندند تا بمیرند! و تا ابد به آنان که پلاکشان را از گردن خویش درآوردند تا مانند مادرشان گمنام و بی مزار بمانند مدیونیم.
حسینی در ادامه گفت: شهدا و خانواده‌های معظم شهدا به‌جای نام و مهر پدر، درد تنهایی و یتیمی را به جان خریدنت تا ما سربلند و آزاد زندگی کنیم، گفتند شهید گمنامِ، پلاک هم نداشت، اصلاً هیچ نشانه‌ای نداشت؛ امیدوار بودم روی زیر پیراهنش اسمش رو نوشته باشِ … نوشته بود: اگر برای خداست، بگذار گمنام بمانم.
کد مطلب: 312940