داخلی صفحه گیلان خبر
 
شهدای مدافع حرم مدافع امنیت ملت هستند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۹
 
به گزارش ایثار گیلان و نقل از خبرگزاری ایکنا گیلان،سمیه روزافزای،همسر شهید «حامد کوچک‌زاده»،شهید گیلانی مدافع حرم هشتم آبان ماه در حاشیه برگزاری نخستین مسابقه نقاشی«چهل لشکر فرشته»در رشت،با بیان اینکه نسل جوان و نوجوان هنوز بزرگی کار شهدای مدافع حرم را درک نکرده‌اند،گفت:کسی حاضر نیست به واسطه کسب یک جایگاه اجتماعی یکی از عزیزان خود مانند پدر یا همسر را از دست دهد لذا خودتان را جای همسران و فرزندان شهدا بگذارید!
وی شهدا را بهترین پدر،بهترین همسر و بهترین فرزند برای خانواده‌هایشان دانست و تصریح کرد:‌«حامد» تمام وقت خود را با خانواده می‌گذراند،همبازی دو دخترمان بود و در مهربانی و اخلاق نمونه نداشت و هیچ چیزی جای او را پر نمی‌کند.
همسر شهید مدافع حرم با بیان اینکه شهدا از جان خودشان گذشتند تا ما طعم شیرین امنیت و آرامش را بچشیم،گفت:‌ مادامی که طعم تلخ ناامنی را احساس نکنیم،قدردان امنیت نخواهیم بود و شهدای مدافع حرم مدافع امنیت ملت ایران هستند و اجازه ندادند به امنیت ما خدشه وارد شود.
روزافزای سوریه را خط مقدم جمهوری اسلامی ایران دانست و یادآور شد:‌برخی می‌گویند شهدای مدافع حرم برای نجات سوریه به جبهه رفتند و این کار نیاز نبود،اما اگر شهدای مدافع حرم نبودند باید در ایران با دشمن می‌جنگیدیم.در جنگ ایران و عراق دشمن و مرز مشخص بود،اما در جنگ سوریه فرق داشت و دشمن در هر خانه و هر کوچه بود.
وی با اشاره به برگزاری مسابقه نقاشی از تصویر زنان شهیده و مادران شهدا،عنوان کرد:‌امروز شما کسانی را به تصویر کشیدید که قهرمان هستند،اما از قهرمانی آنان کمتر گفته و شنیده شده است.
همسر شهید «کوچک‌زاده»با بیان اینکه خانواده‌های شهدا هیچ انتظار مادی ندارند،خاطرنشان کرد:شهدا به تکلیف عمل کردند و ما امروز وظیفه داریم به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بپردازیم.
انتهای پیام
کد مطلب: 313035