داخلی صفحه گیلان خبر
 
برگزاری مسابقه «چهل لشکر فرشته» با محوریت مادران شهدا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۵
 
به گزارش ایثار گیلان و نقل از خبرگزاری ایکنا گیلان؛سمیه اقدامی،مسئول امور زنان اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان در گفت‌وگو با ایثار گیلان از برگزاری نخستین مسابقه نقاشی «چهل لشکر فرشته» خبر داد و اظهار کرد: این مسابقه روز، ۸ آبان به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در هنرستان دخترانه پروین اعتصامی رشت برگزار شد.
وی با بیان اینکه در مسابقه مذکور ۴۰ نفر از دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم ۶ هنرستان رشت از تصاویر ۳۳ زن شهیده گیلان و مادران سه شهید و دو شهید گیلانی نقاشی کردند،افزود:آثار برتر همزمان با ۱۳ آبان،روز ملی مبارزه با استکبار جهانی معرفی و نمایشگاه مربوطه در حسینیه هنر رشت برگزار می شود.
مسئول امور زنان اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان نسل جوان و نوجوان را نیازمند آشنایی با الگوهای ناب ایثار و شهادت دانست و تصریح کرد:زنان شهیده و جانباز و مادران و همسران شهدا در هشت‌سال دفاع مقدس نقشی بی‌بدیل در تاریخ این مرز و بوم ایفا کردند.
اقدامی با بیان اینکه استان گیلان علیرغم فاصله جغرافیایی از جبهه‌های جنگ هشت‌ساله ۳۳ زن شهیده و ۶۴ جانباز زن تقدیم اسلام و انقلاب کرده است،گفت:امروز اهالی فرهنگ و هنر و رسانه باید به سراغ مادران و همسران شهدا و زنان رزمنده گیلانی بروند،زیرا فرصت کم است و از ۱۴ مادر سه شهید گیلانی تنها چهار نفر در قید حیات هستند.
وی شهدا و ایثارگران را سرمایه های معنوی ملت ایران دانست و خاطرنشان کرد:باید زمینه های الگوبرداری از شیوه و منش شهدا برای نسل جوان مهیا شود،زیرا ما همواره نیازمند روحیه از خودگذشتگی شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت هستیم.
انتهای پیام
کد مطلب: 313037