بررسی بیش از ۳۰۰ پرونده در کمیسیون احراز جانبازی استان کرمان
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۲
مدیرکل پذیرش و امور اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به برگزاری کمیسیون احراز جانبازی در استان کرمان گفت: در این کمیسیون بیش از ۳۰۰ پرونده احراز جانبازی از چند استان مورد بررسی قرار می‌گیرد.
بررسی بیش از ۳۰۰ پرونده در کمیسیون احراز جانبازی استان کرمان
 
به گزارش «ایثار»، کمیسیون احراز جانبازی روز شنبه ۱۱ آبان ماه با حضور حجت‌الله فرهادی مدیرکل پذیرش و امور اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران و اعضای این کمیسیون در استان کرمان برگزار شد.
فرهادی در حاشیه برگزاری این کمیسیون با بیان اینکه این کمیسیون تنها مختص بررسی پرونده‌های مربوط به استان کرمان نیست، افزود: تعداد ۲۱۰ پرونده از استان کرمان و حدود ۱۰۰ پرونده از استان‌های یزد، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر در مدت ۳ روز توسط تیم کمیسیون احراز جانبازی در کرمان مورد بررسی قرار می‌گیرند.
مدیرکل پذیرش و امور اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه کرد: احراز پرونده‌های مذکور مربوط به آن دسته از پرونده‌هایی است که در کمیسیون ماده سه استان مطرح و جهت تصمیم‌گیری به احراز مرکز ارجاع شده‌اند.
وی با اشاره به ماده یازده آیین‌نامه تعیین مصادیق ایثارگری گفت: بر اساس این ماده در صورت وجود ابهام در مدارک و مستندات اعلامی و ارسالی نیروی مربوطه در تشکیل پرونده، در صورت عدم رفع ابهام این پرونده در کمیسیون مشترکی بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و نیرویی که پرونده فرد به آن تعلق دارد بررسی می‌شود و رأی صادره لازم‌الاجراست. در صورت عدم اتفاق آرا، پرونده با استدلال بنیاد و نیروی مربوطه به ستاد کل نیروهای مسلح ارجاع و اعلام نظر ستاد کل به‌عنوان رأی نهایی فصل الخطاب بوده و برای طرفین لازم‌الاجراست.
انتهای پیام/
کد مطلب: 313314