داخلی صفحه تهران خبر
 
تبلور ایثار در کشور مرهون فداکاری والدین شهداست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۲
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ گفت: کاری که والدین شهدا کردند با هیچ متاع دنیایی قابل تقدیر نیست و اگر فداکاری آنان در عرصه دفاع مقدس نبود این همه ایثارگری تبلور نمی یافت.
تبلور ایثار در کشور مرهون فداکاری والدین شهداست
 
به گزارش «ایثار تهران»، نادر نصیری عصر روز شنبه 11 آبان ماه با حضور در منزل شهیدان«حسن و حسین حاجی آبادی»، «علیرضا دره باغی» و «مجید و محسن میرشریفی» ضمن دیدار و گفت وگو با خانواده معظم این شهدا از صبر، استقامت و ایثار آنان تقدیر کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ در دیدارها با اشاره به نقش مادران و پدران شهدا در دفاع مقدس گفت: کاری که والدین شهدا کردند با هیچ متاع دنیایی قابل تقدیر نیست و اگر فداکاری آنان در عرصه دفاع مقدس نبود این همه ایثارگری تبلور نمی یافت.
وی با تاکید بر نقش آفرینی زنان در طول انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی اظهار داشت: زنان علاوه بر این که فرزندان، همسران و برادران خود را به رفتن به جبهه تشویق می کردند پس از شنیدن خبر شهادت عزیزانشان نیز با صلابت و شکیبایی کم نظیر در صحنه حضور می یافتند.
نصیری با اشاره به نیاز روز افزون جامعه به فرهنگ ایثار و شهادت افزود: ترويج و تحكيم فرهنگ ایثار و شهادت و تكريم ایثارگران و خانواده­ های آنان كه سهم بزرگی در عزت، امنيت و اقتدار کشور و نظام اسلامی داشته و دارند همواره در اولویت برنامه های بنیاد بوده است.
گفتنی است؛ شهیدان حسن و حسین حاجی آبادی در سال های 61 و 63 در جبهه های جنوب و جزیره مجنون به شهادت رسیدند. شهید محسن میرشریفی و برادرش محسن نیز به ترتیب در سال های 60 و 61 به فیض شهادت نائل آمدند. همچنین شهید علیرضا دره باغی 17 تیرماه 66 در ماموت به شهادت رسید.
انتهای پیام/
کد مطلب: 313378
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...