فرازی از زندگینامه شهید عبدالوهاب رازقی از خواف
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۵
شهید عبدالوهاب رازقی در یکم اردیبهشت 1337 در شهر خواف دیده به جهان گشود و در هفتم مهر 1361 به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، شهید عبدالوهاب رازقی در یکم اردیبهشت 1337 در شهر خواف دیده به جهان گشود و در هفتم مهر  1361 به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
 
زندگينامه شهيد عبدالوهاب رازقی
عبدالوهاب
شهرستان خواف 330 کیلومتر با مشهد مقدس فاصله دارد
در خانواده ای مذهبی در شهر خواف چشم به جهان گشود. مقاطع تحصیلی ابتدایی و نیز راهنمایی را در همان زادگاه خویش به پایان رساند و در همانجا موفق به اخذ مدرک دیپلم شد.
عبدالوهاب علاقه زیادی به قرائت قرآن داشت و در اوقات بیکاری به مکتب خانه های قرانی بسر می بردو در تمامی مراسمات ملی و مذهبی در مساجدر و نیز در  بسیج مردمی حضور فعالی داشت.
عبدالواحد بعد از گرفتن مدرک دیپلم  مدتی
گفتني است شهرستان خواف كه ٢٩٥ كيلومتر از مشهد مقدس فاصله دارد، 107 شهيد، 285 جانباز و 34 آزاده تقديم نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران كرده است.
در جهاد سازندگی مشغول به خدمت و بعد از آن به سرایداری در آموزش و پرورش خواف مشغول به فعالیت گردید و به خدمت مقدس سربازی فراخونده شد و بعد از گذراندن مراحل آموزشی در بیرجند  به جبهه نبرد حق علیه باطل  از طریق لشکر 21 حمزه شتافت و بعنوان بیسیم چی فرمانده گردان انتخاب شد و در مرحله دوم اعزام به جبهه و  پس از یک سال نبرد با کفار بعثی عراق سرانجام برای حفظ مرزهای ایران اسلامی و دفاع از انقلاب ارزشمند ایران در هفتم مهر1361 در منطقه عملیاتی شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
پیکر پاک و مطهر این شهید در شهر خواف به خاک سپرده شده و مزار شهید نیز بازسازی شده است.
همچنین مدرسه ای به نام این شهید در شهر خواف نامگذاری شده و در سال جاری در راستای گرامیداشت این شهید یادواره ای برگزار شد.
 

حجت الله سالاري خبرنگار ايثار رضوي
شهرخواف محل تولد شهيد عبدالوهاب رازقی 2088 کیلومتر با شلمچه محل شهادت شهید فاصله دارد.
در شهرستان خواف
 کلمات کليدی: ايثار رضوي، خواف، زندگینامه، شهید عبدالوهاب رازقی، خراسان رضوي
کد مطلب: 313382
 


 
 
خون شهدای هفتم تیر، پشتوانه حرکت و اقتدار
 

محبوب شهبازی؛ مشاور عالی و دستیار ویژه رییس بنیاد ...