مسئول بسیج دانش آموزی آذربایجان شرقی:
با اطاعت از ولایت می‌توانیم از همه مشکلات عبور کنیم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۰
مسئول بسیج دانش‌آموزی استان آذربایجان شرقی در یادواره 16 دانش‌آموز شهید شهرستان عجب‌شیر گفت: راه عبور ما از پیچ‌های دشمن اطاعت از ولایت‌فقیه است، اگر همچنان مطیع رهبری باشیم با اطاعت از ولایت می‌توانیم از همه مشکلات عبور کنیم.
 
به گزارش ایثار آذربايجان شرقي از عجب‌شیر، نخستین یادواره 16 دانش آمور شهید با حضور مسئول بسیج دانش‌آموزی استان آذربایجان شرقی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، مسئولان، مدیران مدارس، خانواده‌های معظم شهدا و دانش آموزان مدارس‌ عجب‌شیر در مسجد امام حسن مجتبی شهرک میلاد این شهر برگزار شد.
محمد ابراهیم پور مسئول بسیج دانش‌آموزی استان گفت: به‌پاس فداکاری و جان‌فشانی این شهیدان، عزت و شرف مان امروز در امنیت است و هر آنچه داریم از این عزیزان است.
وی تصریح کرد: شرف بزرگ شهدا ورود به ضیافت، ضیافت الله است و مصداق این مسیر سیدالشهدا است.
ابراهیم پور یادآور شد: امروز رزمندگان ما، مردم و جوانان مؤمن، در مقابل زورگویان ایستادند و این از عزت خون شهداست و این جان‌فشانی مخصوص کسانی است که از جان خود گذشتند و ما جامانده‌ایم و به قافله نرسیدیم.
وی ادامه داد: شهدای دانش‌آموز در دوران دفاع مقدس، در تمامی عرصه‌ها برای تمامی اقشار جامعه به‌ویژه دانش آموزان الگو هستند.
وی بر آشنایی دانش آموزان با سیره و زندگی شهدا تأکید کرد و گفت: شهیدان سند واقعی ایثار و فداکاری ملت هستند و به برکت خون شهداست که ایران اسلامی یک کشور قدرتمند در جهان است.
ابراهیم پور بابیان اینکه اگر دانش‌آموزان دیروز در خط مقدم حماسه آفریدند و در سنگر جبهه و جنگ جلوی توپ و تانک و مسلسل با دست‌خالی ایستادند، دانش‌آموزان امروز سنگرشان مدرسه است و باید با تحصیل علم کشور را به عزت و افتخار برسانند.
وی افزود: امروز شما در جنگ فرهنگی هستید و می‌توانید در عرصه علم استکبار را به‌زانو دربیاورید، باید بپذیرید از مدرسه به‌عنوان سنگر استفاده کنید، باید فرهنگ شهادت و ایثار به شما منتقل شود، شما وارثان و طلایِه داران خون شهدا هستید چرا که روزی آن‌ها پشت همین میز و نیمکت‌ها نشسته بودند.
گفتنی است، شهرستان عجب‌شیر دارای 16 شهید دانش‌آموز است و در این آئین از 15 دانش آموز ممتاز ایثارگر تجلیل به عمل آمد.
انتهای پیام/


کلمات کليدی: ایثار، آذربایجان، شرقی، عجب شیر، شهدای دانش آموز، ابراهیم پور، بسیج،
کد مطلب: 313515