دیدار مسئولان شهرستان خوسف با خانواده شهید ایمان یوسفی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۵
دیدار مسئولان شهرستان خوسف با خانواده شهید ایمان یوسفی
 
به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی، با حضور فرماندار شهرستان، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان و بخشدار مازان ضمن دیدار با پدر بزرگوار شهید، مزار شهید مدافع وطن شهید ایمان یوسفی غبارروبی و عطرافشانی شد.
حجت الاسلام مرتضی ابراهیم زاده رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران شهرستان خوسف ضمن خیر مقدم به فرماندار، بخشدار و سایر مسئولان حاضر به بیان رشادت، فداکاری و ایثار پرسنل خدوم نیروی انتظامی پرداخت و گفت: امنیت و اقتدار نظام به جهت فداکاری ها و ایثار فرزندان این مرز و بوم در مرزها و فراتر از مرزهاست و ما باید قدردان این ایثارگری ها و فداکاری ها باشیم.
وی در ادامه به بیان اقدامات صورت گرفته به جهت مزار شهید اشاره کرد و مشکل برق مزار شهید را عنوان نمود که مقرر گردید فرماندار محترم در این خصوص دستورات لازم به مسئولان مربوطه ابلاغ نمایند.
شهید ایمان یوسفی فرزند عباس به تاریخ 1370/05/03 در روستای چاه شور از توابع دهستان قلعه زری بخش ماژان شهرستان خوسف به دنیا آمد. پدرش مرزبان نیروی انتظامی بود و به همین دلیل وارد نیروی انتظامی گردید. ابتدا به استخدام یگان ویژه تهران درآمد و مدتی در آنجا بود و بعد از مدتی به دلیل علاقه به وطن و خدمت در خط مقدم مبارزه با اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر متاضی خدمت در خراسان جنوبی و خوسف گردید.ایمان بدون در نظر گرفتن سختی کار در این منطقه و با میل شخصی به خوسف و محل خدمت سابق پدر آمد و به همراه همسری که او هم پدرش همکار با پدر ایمان بود زندگی خود را در این منطقه ادامه دادند. همسرش میگوید : وقتی هفتمین سالگرد ازدواجمان را گرفتیم هفته بعد اتفاق ناگواری برایم افتاد. بیستم تیر 97 وقتی پدرم وارد منزل شد با چشمانی اشک بار گفت: دخترم همسرت به خیل شهدا پیوست. من باور نمیکردم تا مرا به سردخانه بردند و آن زمان باور کردم که دستان سرد ایمان را در دستان خود حس کردم. همسر شهید میگوید: چند وقت از شهادت ایمان که گذشت کاغذی را در ماشین دیدم و تازه متوجه شدم او سرپرستی تعدادی کودک بی سرپرست و یتیم را هم بر عهده داشت.


شهید ایمان یوسفی در تاریخ 20 تیر 1397 به دلیل اصابت گلوله به سر در حین درگیری با اشرار مسلح و قاچاقچیان مواد مخدر در منطقه کویری شط رهوار شربت شیرین شهادت را نوشید و به خیل شهدا پیوست. روحش شاد و راهش پررهرو

 
کد مطلب: 313574