داخلی صفحه تهران خبر
 
مراسم تکریم و معارفه مدیرکل بنیاد تهران برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۳
مراسم تکریم «نادر نصیری» مدیرکل سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و معرفی «حمیدعلی صمیمی» مدیرکل جدید این اداره کل امروز با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد برگزار شد.
مراسم تکریم و معارفه مدیرکل بنیاد تهران برگزار شد
 
به گزارش«ایثار تهران»، سید منصور میرمرادی معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم که امروز در سالن الغدیر برگزار شد، ضمن گرامیداشت 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی و یاد خاطره  شهدای این روز گفت: برخی اقدامات نقطه عطف انقلاب ها می شود و پس از پیروزی انقلاب اسلامی دفاع مقدس یکی از با اهمیت ترین موضوعاتی است که تبدیل به نقطه عطف و تاریخ انقلاب شد.
وی افزود: حرکت های مردمی و اقداماتی که در جریان وقوع انقلاب به وجود آمد و باعث شد دگرگونی، تحول و ایجاد نظام جمهوری اسلامی به رهبری معمار کبیر انقلاب تحقق پیدا کند، در هر دوره ای نقطه عطفی را ایجاد کرد که امروز مورخان در تدوین آن گام بر می دارند و امیداوریم  آیندگان ما از آن به عنوان  یک تاریخ مدون که هر ایرانی می تواند به آن افتخار کند بهره مند شوند.
معاون توسعه بنیاد تسخیر لانه جاسوسی را یک حرکت نمادین دانست و اظهار داشت:  اقدامی که در تسخیر لانه جاسوسی انجام شد و ارزشی که ما از نظر شکل ظاهری برای 13 آبان و روز دانش آموز قایل شدیم قطعا برای تسخیر ظاهری یک مکان فیزیکی در داخل کشور نبوده  بلکه اهمیت این روز به خاطر محتوا، ماهیت، حرکت و ایجاد فضای ضد استکباری آن است و ما مدیون شهدا به ویژه شهدای دانش آموز و دانشجو و اقشار مختلف در این مبارزات هستیم.
میرمرادی با بیان اینکه مبارزه با استکبار جهانی ریشه در تاریخ دارد گفت: مبارزه با استکبار جهانی چیزی نبوده که امروز و دیروز آغاز شده باشد و یک تاریخ و گذشته دارد و همواره کشورهای قدرتمند که امتیاز مالی و پولی دارند تمایل به تسخیر دیگر کشورها داشته و تمایل دارند دیگر کشورها به سمت آنچه که آنها فرمان می دهند هدایت شوند.
وی با اشاره به روند حرکت کشور تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: امروز تاریخ نشان می دهد که در رژیم گذشته در حوزه بین الملل به چه سمتی پیش می رفتیم و با برداشته شدن سایه ابرقدرت ها از سر کشور با باور و اعتماد به درون و داشته های خودمان باز سازی دوباره کشور آغاز شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد با اشاره به برخی از تبعات جنگ در کشورها اظهار داشت: کسی نمی تواند ادعا کند که جنگ خانمان سوز نیست اما آن چیزی که باعث تمایز ایران با سایر کشورها در جنگ های مختلف شد این بود که ما در دفاع از کیان انقلاب اسلامی و دفاع از نوامیس وارد دفاعی مقدس شدیم و تنها جنگی که یک وجب از خاک ایران در اختیار بیگانگان قرار نگرفت و شهدا، جانبازان و همه مردم ما با مال و جان خود برای دفاع به میدان آمدند جنگ تحمیلی بود.
میرمرادی از حضور مدبرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در صحنه های حساس به عنوان یکی دیگر از نقاط عطف انقلاب نام برد  و افزود: یکی دیگر از افتخارات و نقطه عطف انقلاب ما حضور مقام معظم در بعد از واقعه تلخ  14 خرداد بود. دشمنان نظام فکر می کردند در آن شرایط وضعیت کشور به هم می ریزد و می توانند اقداماتی انجام دهند که با درایتی که مقام معظم رهبری داشتند مدیریت شد.
وی وجود برخی از مشکلات در کشور را ناشی از دسیسه های دشمن در تقابل با جمهوری اسلامی دانست و گفت: برخی از مشکلات در کشور وجود دارد که منکر آن نمی شویم مسائلی هم که در حوزه اقتصادی در کشور ما به وجود آمده اتفاقی نیست که بخواهد در درون کشور ایجاد شود این اتفاق از بیرون وارد شد و مطمئنا هیچ سرپرست خانه ای حاضر نیست به افراد خانواده آسیب برسد و همه دولت ها در دوره های مختلف تلاش کردند مردم به یک آسایش نسبی برسند و امروز با پیگیری هایی که انجام می شود امیدواریم شر اجانب از سر کشور برداشته شود.
میرمردای در ادامه ترویج ایثار اجتماعی را ضرورت امروز جامعه دانست و افزود: در شرایط امروز باید همه کمک کنند و اگر افتخار ما این است که ایثارگران ما در دوران دفاع مقدس از جان و مال خود گذشتند و دفاع کردند، امروز باید ایثار اجتماعی در جامعه رواج پیدا کند یعنی تک تک ما باید برای دفاع از اقتدار و پایداری  نظام گام برداریم. یک روز با حضور در صحنه جنگ و یک زمان با صبر و شکیبایی کارها به پیش می رفت امروز با علم، مدیریت و تدبیر باید پیش برویم و با هوشیاری که رهبر بزرگ انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای دارند و دور اندیشی ، پایداری و ولایت مداری و وحدتی که امروز در جامعه است از این مشکلات عبور خواهیم کرد.
وی در ادامه سخنانش با قدردانی از کارکنان بنیاد شهید و امورایثارگران تهران بزرگ و مناطق تابعه، موقعیت این اداره کل را بسیار با اهمیت و استراتژیک دانست و اظهار داشت: ما مدیون تمام کسانی هستیم که در دوره های قبل در جایگاه ما خدمت کرده اند و بی شک هر کس در هر جایگاهی به دنبال انجام بهترین خدمت بوده است.
میرمرادی با تقدیر از زحمات نادر نصیری در 21 ماه خدمت خود در تهران بزرگ گفت: آقای نصیری کارنامه خوبی در مدیریت خود در استان های گیلان، قزوین، شهرستان های تهران و تهران بزرگ داشتند و به حق در شرایطی که در کشور ایجاد شد کارنامه سازمانی موفقی داشتند و بر همین اساس تصمیم گرفته شد از تجربیات ایشان در حوزه گسترده تری استفاده شود و دکتر صمیمی با توجه به سوابق استانی و کشوری که دارند به عنوان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ منصوب شوند.
انتهای پیام/
 
 
 
کد مطلب: 313740
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...