داخلی صفحه گیلان خبر
 
اخبار حوزه ایثار و شهادت بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان انزلی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۷
 
*مدیران برای خدمتگزاری بهتر،نیازمند دعای خانواده‌های شهدا و ایثارگران هستند
به گزارش ایثار گیلان،شهریار ایلچی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران انزلی با حضور در اداره گمرک شهرستان با مدیرکل گمرکات انزلی دیدار وگفتگو کرد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران انزلی در این دیدار ضمن تقدیر از فعالیت های اداره گمرکات  استان گیلان در جهت تعالی فرهنگ ایثار و شهادت و خدمت به خانواده های معظم شاهد و ایثارگران و بکار گیری و اشتغال فرزندان شاهد وایثارگر در اداره گمرک انزلی قدردانی کرد و گفت: با حضور شایسته ی خانواده های شهدا،جانبازان و ایثارگران در شهرستان و مرور خاطرات فداکاری ها و جانفشانی های آنان، مسئولیتمان سنگین تر می شود و باید تمامی مدیران در راستای رفع مشکلات این قشر معظم،تلاش کنند.
در ادامه یوسف نژاد  مدیرکل گمرکات انزلی اظهار داشت:ما هرچه تلاش کنیم نمی توانیم گوشه ای از حق شهدا که بر ما دارند را ادا نمائیم ولی در حد وسع و توان باید به وظیفه خود در قبال خدمت به آنان و خانواده های معظم شان تلاش نمائیم.
وی همچنین تصریح کرد:مدیران برای خدمتگزاری بهتر،نیازمند دعای خانواده‌های شهدا و ایثارگران هستند.
مدیر کل گمرکات گفت:قطعاً کار کردن در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نیز خدمت به  خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در نزد خدای متعال بی جواب باقی نمی ماند و امیدواریم از برکات شهدا بهره مند گردیم .
"انتهای پیام"
*شهدا و ایثارگران باعث ماندگاری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شدند
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران انزلی در دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران گفت:شهدا و ایثارگران با فداکاری خود باعث ماندگاری نظام اسلامی ایران شدند و امروزه دیدار با خانواده آنان برای خادمان شهدا توفیق الهی است.
به گزارش ایثار گیلان؛شهریار ایلچی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با مادران شهیدان معظم اشرفی و هویت طلب در منازلشان دیدار کرد.
ایلچی در این دیدارها با گرامیداشت یاد و نام شهدا و ایثارگران گفت: شهدا و ایثارگران با فداکاری خود باعث ماندگاری و ثبت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شدند و هیچ‌گاه خانواده و دنیا  را به اجر اخروی ترجیح ندادند و امروز باید همه ما ادامه‌دهنده راه آن بزرگواران باشیم.
وی با بیان اینکه خدمت به جامعه ایثارگری بزرگ‌ترین افتخار برای کارکنان بنیادشهید وامورایثارگران  است،افزود:هرچه داريم به برکت وجود خانواده‌های شهدا و ايثارگران هست و افتخار هم می‌کنیم كه خود را وقف آنها كنيم چرا که خدمت به این قشر كه در راه خدا از جان خويش خالصانه گذشتند كاري ارزشمند است.
"انتهای پیام"
*دیدار فرمانده مرزبانی شهرستان و جمعی از افسران این یگان با رئیس بنیاد شهیدوامورایثارگران بندرانزلی
به گزارش ایثار گیلان،فرمانده مرزبانی شهرستان به اتفاق مسئول نمایندگی ولی فقیه در مزربانی و جمعی از افسران این یگان با رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران انزلی دیدار کردند.
در این دیدار شهریار ایلچی رئیس بنیاد شهید وامورایثارگران ضمن قدردانی از زحمات پرسنل خدوم مرزبانی در راستای امنیت کشور گفت:امروز هر گونه اقتدار و امنیت جاری در جامعه از وجود خانواده های شهدا و ایثارگران و خصوصا مرزبانان غیور و دلاور جمهوری اسلامی ایران است.
وی همچنین از همکاری فرمانده مرزبانی در همراهی و مشارکت در برنامه های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و دیدار مستمر از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران تشکر و قدردانی کرد .
فرمانده مرزبانی شهرستان انزلی در این نشست گفت:ادامه دادن راه شهدا توفیقی است که از سوی خداوند متعال به بندگان عطا می‌شود و ازاین‌رو،خانواده‌های معظم شهدا به خاطر تربیت چنین فرزندانی و نیز تعلیم راه و رسم شهادت‌طلبی به آن‌ها مورد شفاعت قرار خواهند گرفت.
 فرمانده مرزبانی انزلی،ضمن اعلام آمادگی نسبت به هر گونه همکاری لازم با خانواده های معظم شاهد و ایثارگر افزود:ماسرباز ولایت هستیم و هرگونه خدمت را به مردم ولایت مدار شهرستان خصوصا خانواده های شهدا و ایثارگران را یک افتخار برای خود و همکاران می دانیم.
حاضرین در پایان پس از ادای احترام به مقام شهدا  وقرائت فاتحه بار دیگر با آرمان‌های انقلاب وشهدا تجدید میثاق کردند.
"انتهای پیام"
*برگزاری کارگاه آموزش خانواده با عنوان"پیشگیری از بیماری‌های دوران سالمندی"
کارگاه آموزش خانواده تحت عنوان "راهکارهای پیشگیری از بیماری‌های دوران سالمندی "ویژه خانواده‌های شهدا و ایثارگران و همسران جانبازان متوفی در بنیاد شهرستان انزلی برگزار گردید.
به گزارش ایثار گیلان،با مشارکت حوزه مددکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان  و مدیریت شبکه بهداشت ودرمان،یک دوره کارگاه آموزش خانواده با عنوان "آشنایی با راهکارهای پیشگیری از بیماری‌های دوران سالمندی "با حضور تعدادی از همسران شهدا،جانبازان و آزادگان و همسران جانباران متوفی شهرستان  انزلی برگزار شد.
 مشاور بنیاد و مشاوره خانواده مرکز بهداشت شهرستان در این کارگاه،در ارتباط با بروز تغییرات قلبی عروقی،علائم خطر بیماری‌های قلبی و مغزی،فشارخون،لزوم بهبود تغذیه، افزایش تحرک جسمی، رژیم غذائی مناسب، عوارض چربی، دیابت و خود مراقبتی و .... به ارائه آموزش‌های لازم در این زمینه پرداختند.
شهریار ایلچی رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران انزلی در حاشیه این نشست،ورود به دوره سالمندی ایثارگران و خانواده آنان،را از مشكلات مهم این بخش از جامعه دانست و افزود:با افزایش سن،مشكلات جسمی و بیماری های این افراد تشدید می شود و بیماری های زمینه ای نیز بروز بیشتری می یابند؛ بنابراین آنها نیاز بیشتری به دریافت خدمات به ویژه در حوزه درمانی خواهند داشت. از این رو بر آن آمدیم تا با مشارکت مدیریت  شبکه بهداشت ودرمان آموزش هایی در این خصوص به جامعه هدف تحت پوشش دهیم تا بتوانم گوشه ای از مشکلات شان را برطرف نمائیم.
"انتهای پیام"
*پایش سلامت خانواده های معظم شهدا و جانبازان در دستور کار ماست
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران انزلی از جانباز 70درصد فردین رسولی عیادت کرد.
به گزارش ایثار گیلان،رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان انزلی و پزشک پایش سلامت،با حضور در منزل جانباز 70 درصد فردین رسولی از وی عیادت کردند.
در این عیادت،رئیس بنیاد شهرستان انزلی گفت:پایش سلامت جانبازان با هدف ارتقای سطح سلامت و ارایه‌ی خدمات درمانی به این قشر معظم در دستور کار ماست.
وی با بیان اینکه عیادت از خانواده‌های شهدا و ایثارگران از دیگر برنامه‌های بنیاد است،افزود:در این عیادت‌ها مسئولین بنیادشهید و امور ایثارگران خدمات لازم را به این قشر معظم ارایه داده و در جهت رفع مشکلات آنها اقدامات لازم را انجام می‌دهند.
شهریار ایلچی با اطلاع از وضعیت درمانی این جانباز معزز،بررسی‌های لازم برای ارایه‌ی خدمات مطلوب درمانی انجام داد.
همچنین پزشک معتمدشهرستان به منظور پایش سلامت این جانباز اقدامات لازم را انجام و جهت بهبودی ایشان توصیه‌های مربوطه را ارایه کرد.
"انتهای پیام"
*ایثارگران وخانواده های معظم شهدا انزلی،شعار مرگ بر آمریکا سر دادند
ایثارگران همراه مردم شهیدپرور بندر انزلی ضمن حضور در راهپیمایی 13 آبان با سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا»،نفرت و انزجار خود را نسبت به سران استکبار جهانی اعلام کردند.
به گزارش ایثار گیلان،همزمان با سراسر کشور و استان گیلان مراسم باشکوه 13 آبان،روز ملی مبارزه با استکبار جهانی با حضور قشرهای مختلف مردم از جمله جانبازان،خانواده‌های شهدا و ایثارگران،دانشجویان و دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر و مسئولین در شهرستان بندر انزلی برگزار شد.
در این مراسم، ایثارگران وخانواده های معظم شهدا،همراه مردم شهیدپرور انزلی با سر دادن شعارهای «مرگ بر امریکا» و «مرگ بر اسرائیل» نفرت و انزجار خود را نسبت به سران استکبار جهانی اعلام کردند.
شرکت‌کنندگان دست‌نوشته‌هایی همچون «ما آمریکا را زیر پا می‌گذاریم»، «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» و «آمریکا رو به افول است» در دست داشتند که جلوه‌ای ویژه به این مراسم داده بود.
مردم و خانواده های معظم شهداء وایثارگران در این راهپیمایی، بار دیگر ارادت خود را نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی،امام خمینی(س)،مقام معظم رهبری و شهدا به نمایش گذاشتند.
گفتنی است:شهریار ایلچی رئیس بنیاد به اتفاق  کارکنان در راهپیمایی 13 آبان حضور داشتند.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 313842