پیام آوران ایثار گنجینه‌ای ارزشمند از اسرار دفاع مقدس هستند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۵
مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد پیام آوران ایثار را گنجینه‌ای ارزشمند از اسرار دفاع مقدس دانست و گفت: دوران انقلاب و دفاع مقدس به عنوان گنجینه ای از معارف با آموزه های دینی، مذهبی و شیعی است.
پیام آوران ایثار گنجینه‌ای ارزشمند از اسرار دفاع مقدس هستند
 
به گزار ش «ایثار»، کارگاه آموزشی پیام آوران ایثار استان کهگیلویه و بویراحمد دوشنبه 13 آبان با حضور اسکندر یارنسب مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران، سید منصور موسوی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، حمید اعتماد رییس اداره پیام آوران ایثار، حجت الاسلام صادقی مدرس کارگاه و جمعی از پیام آوران ایثار در یاسوج برگزار شد.
مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران در این کارگاه، با اشاره به عناصر انتقال پیام، بیان کرد: در حوزه پیام آوران ایثار اگر بخواهیم یک پیام از دوران انقلاب و دفاع مقدس را به یک نسلی دیگر انتقال دهیم، نیازمند توجه به محتوای پیام، ابزار انتقال، گیرنده و فرستنده پیام هستیم.
یارنسب پیام آوران ایثار را گنجینه‌ای ارزشمند از اسرار دفاع مقدس دانست و گفت: دوران انقلاب و دفاع مقدس به عنوان گنجینه‌ای از معارف با آموزه‌های دینی، مذهبی و شیعی است. هر آنچه در انقلاب اسلامی به عنوان یک رخداد فرهنگی به وقوع پیوسته است، پیامی مهم برای نسل‌های آینده است و کسانی که در شکل‌گیری این نظام، پیروزی، تثبیت و تقویت آن نقش داشتند در این پیام رسانی موثر هستند.
وی افزود: ایثارگران گنجینه عظیم و مقدسی با کوله باری غنی در دوران انقلاب و دفاع مقدس هستند. آن‌ها در متن حادثه حضور داشتند و بیشترین سهم را در انتقال این ارزش‌ها برخوردار هستند و با اسنادی که در دل دارند، می‌توانند این پیام را به نسل کنونی برسانند چراکه خود خالق پیام هستند.
یارنسب گفت: فرهنگ و هنر دفاع مقدس باید برگرفته از شخصیت‌های ریشه‌ای و واقعی آن باشد تا برای مردم تکراری نشده و ارزش‌های این دفاع را به خوبی به مردم منتقل کند.
مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد گفت: باید به نسل سوم و چهارم انقلاب که دوران جنگ تحمیلی را درک نکرده و ندیده‌اند بگوییم شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان افرادی مثل شما بودند که جنگ را به صورت افتخارآمیز تمام کردند؛ تبیین این مسئله برای نسل جدید بسیار لازم و ضروری است.
یارنسب در پایان افزود: معتقدم که آگاه سازی نسل جوان از دستاوردها و ارزش‌های دفاع مقدس می تواند کشور را در برابر هرگونه تهدید و توطئه‌ای تضمین کند، چرا که الگوپذیری جوانان از رشادت‌های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس می‌تواند روح ایمان و عشق به وطن اسلامی را در وجودشان متبلور سازد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 313847