رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان خوسف در دیدار جمعی از مسئولان خوسف با خانواده شهید حمامی
مسئولان در خدمت به مردم و این انقلاب کوشا باشند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۲۶
مسئولان در خدمت به مردم و این انقلاب کوشا باشند
 
به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی، به مناسبت دهه استکبار ستیزی با والدین شهید محمدعلی حمامی دیدار به عمل آمد.
در این دیدار که فرمانده سپاه ناحیه خوسف، رئیس تبلیغات اسلامی ، رئیس اوقاف و امورخیریه، رئیس کمیته امداد  شهرستان، رئیس منابع طبیعی شهرستان و جمعی دیگر از خانواده شهید حضور داشتند رئیس اداره بنیاد شهید و امورایثارگران شهرستان خوسف به بیان اهمیت جایگاه شهید و شهادت پرداخت.
حجت الاسلام مرتضی ابراهیم زاده رئیس اداره بنیاد شهید و امورایثارگران شهرستان خوسف با بیان اهمیت جایگاه و منزلت شهید نزد خداوند افزود: خانواده شهدا به این موهبت بزرگ الهی که نصیب شان گردیده افتخار کنند و مسئولین هم در خدمت به مردم و توجه به آرمان بلند شهدا کوشا باشند.
وی در این دیدار به بیان زندگی نامه شهید محمد علی حمامی پرداخت و با ذکر فاتحه ای و تقدیم هدیه به پدر بزرگوار شهید از آنان تفقد و دلجویی به عمل آورد.
شهید محمد علی حمامی فرزند حبیب در سال 20 تیر 1345 در شهرخوسف  دیده به جهان گشود. دوران 5 سال ابتدایی را در خوسف گذراند و سپس یاریگر پدر خود در امورات کشاورزی گردید. خدمت سربازی را در سپاه آغاز و سپس بیش از یکسال به همراه لشکر ویژه شهدا به عنوان تکاور در جبهه حضور فعال داشت. نهایت در تاریخ 12 شهریور سال 1365 در منطقه حاج عمران در عملیات کربلای دو به فیض عظیم شهادت نائل آمد.  

پیکر این شهید پس از 5 سال در تاریخ 31 خرداد 1370 توسط گروه تفحص شهدا کشف و پس از تشییع باشکوه در بیرجند به زادگاهش منتقل و به خاک سپرده شد.
روحش شاد و راهش پررهرو
 
کد مطلب: 314072
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور