داخلی صفحه قزوین خبر
 
یادداشت،
این مادر هم رفت!
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۱
امروز شاهد عروج مادری از خیل مادران بزرگ سرزمین‌مان هستیم که مزد مظلومیت و ایثارش را درست در سالروز شهادت امام حسن عسگری(ع)، از سالار شهیدان کربلا گرفت.
 
ایثار واحد قزوین، حسن شکیب‌زاده: اگر مرگ هر فرزندی برای مادرش، حداقل حکم یک بار مرگ را داشته باشد، بهجت مغاره‌ای، بانوی شهیدپرور، اولین بار وقتی به سراغ مرگ رفت که "محمدرضایش" در هورالهویزه پرواز کرد و برای بار دوم زمانی که فرزند دومش "علی" در "ام‌الرصاص" جاودانه شد و استخوان‌های پیکر مطهرش را 10 سال بعد تحویل دادند و سومین بار هم زمانی که "احمدش" در رویارویی با متجاوزان بعثی به درجه ی جانبازی نایل شد و تا امروز که مادر رفت، هر روزِ مادر، روزِ رفتن بود.
مادران مظلوم شهدا اگر چه تندیسی از عشق و ایثار در راه تربیت و ترسیم آینده‌ی فرزندان مقاوم‌شان بودند و هستند و برای هر پیش‌آمد ناگواری برای آنان، مرگ را تجربه کرده و می‌کنند، اما افتخار بر تداوم راه حسینی دارند که سرسلسله‌ی جاودانی‌اش، راوی بزرگ و ماندگار حماسه‌ی کربلا، حضرت زینب(س) است.
این مادر سترک و همه‌ی مادران شهدا و ایثارگران سرزمین‌مان برای یاری حسین زمان و مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان متجاوز، جگر گوشه‌های‌شان را عاشقانه و آگاهانه روانه‌ی میادین نبرد ساختند تا به هنگام فرارسیدن وداع خود، هر روز و شاید هم هر ثانیه، مرگ را تجربه کنند. مادرانی که بی‌صدا آمدند و در هیاهوهای زمانه‌شان، فراموش و آنگاه بی‌صدا می‌روند!
و امروز شاهد عروج مادری از خیل مادران بزرگ سرزمین‌مان هستیم که مزد مظلومیت و ایثارش را درست در سالروز شهادت امام حسن عسگری(ع)، از سالار شهیدان کربلا گرفت. جواز رفتنی که به این آسانی‌ها به هر مریدی نمی‌دهند. بهجت مغاره‌ای، مادر ایثارگران "قاقازانی"، یک تنه مادر بود برای ایران و همه‌ی ایرانیانی که امروز در سایه‌سار تربیت و مجاهدت آنان و ایثار و شهادت فرزندان برومندشان، نفس می‌کشند!
کد مطلب: 314098