نامگذاری معابر مشهد به نام شهدای دانش آموز
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۸
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد خراسان رضوی گفت: به پاسداشت فداکاری شهدای دانش آموز، معابر مشهد به نام این شهدا نام گذاری می‌شود.
نامگذاری معابر مشهد به نام شهدای دانش آموز
 
به گزارش «ایثار»، جواد حامد زاده با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز گفت: در هشت سال جنگ تحمیلی، 36 هزار شهید دانش آموز لباس رزم پوشیده و با تقدیم جان خویش از آرمان‌های انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع کردند.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی افزود: از میان این 36 هزار شهید دانش‌آموز 1395 شهید متعلق به استان خراسان رضوی است که  تقدیم 400 شهید دانش‌آموز افتخار شهر مشهد مقدس است.
وی به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و ادامه داد: در راستای زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا، از میان این 400 شهید مشهدی، نام 150 شهید در معابر و کوچه‌ها نامگذاری شده است و مابقی نامگذاری‌ها به مناسبت 13 آبان در مشهد مقدس شروع شده است.
حامد زاده افزود: این مسئله نباید فراموش شود که شهدا و ایثارگران خراسان رضوی دورترین فاصله را با جبهه‌های نبرد داشتند و بیش از 17 هزار و 226 شهید، 49 هزار و 286 جانباز و سه هزار و 390 آزاده به مقام ایثارگری رسیدند.
حامد زاده ادامه داد: در مشهد و سایر شهرستان‌های خراسان رضوی اولویت نام‌گذاری معابر، کوچه‌ها، میادین، بلوارها، مجموعه‌های فرهنگی و ورزشی و سالن‌های اجتماعات به نام شهدا صورت می‌گیرد.
وی ضمن قدردانی از شهرداری مشهد از نصب تصاویر شهدا در قالب قاب عکس در برخی از تقاطع‌ها افزود: همه سازمان‌ها و نهادها موظف هستند تا در زمینه زنده نگهداشتن فداکاری شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فعالیت کنند، که این مهم مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 314110
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...