داخلی صفحه مرکزی خبر
 
راهپیمایی ایثارگران و کارکنان بنیاد مرکزی در حمایت از جمعه‌های بازگشت فلسطین در اراک
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
راهپیمایی حمایت از جمعه های بازگشت فلسطین، با هدف اعلام پشتیبانی از این ملت مظلوم و با حضور جمع گسترده ای ازایثارگران ،کارکنان بنیاد مرکزی و نمازگزاران جمعه در اراک برگزار شد.
 
به گزارش ایثار واحد"استان مرکزی"،جمعی از ایثارگران و کارکنان بنیاد مرکزی و مردم مومن و ولایتمدار شهر اراک که ظهر  روز جمعه 17 آبان ماه  به منظور اقامه نماز جمعه به امامت آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در مصلای بیت المقدس این شهر حضور یافته بودند، پس از اقامه نماز، با حضور در راهپیمایی حمایت از جمعه های بازگشت فلسطین، حد فاصل ابتدای خیابان دانشگاه تا میدان سلمان فارسی را پیمودند و در این مسیر با مشت های گره کرده و فریادهای رسا، بیزاری خود را از دشمن متجاوز صهیونیستی و حامیان آن اعلام کردند.
در این راستا مدیرکل بنیاد مرکزی اظهار داشت: جمعه‌های بازگشت به فلسطین که چندسالی در سرزمین فلسطین انجام می‌شود، یک حرکت انقلابی حماسی فلسطینیان برای بازگشت به سرزمین‌های اشغالی است و مردم مسلمان فلسطین تاکنون بیش از 130 شهید را در این راهپیمایی‌های بازگشت تقدیم آرمان‌های رهایی‌بخش قدس شریف کرده‌اند.
مرتضی انصاری فر افزود: از این رو برای ارج نهادن به مقام شهدای انتفاضه و برای همدلی با مردم مسلمان فلسطین این راهپیمایی‌ها در کشور ما هر هفته در یکی از شهرها بعد از آیین نماز جمعه انجام می‌شود.
وی با اشاره به انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس بیان کرد: اقدام نابخردانه و شرورانه رئیس‌ جمهور آمریکا در انتقال سفارت این کشور به بیت‌المقدس و به رسمیت شناختن قدس شریف به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی که جسارت به قبله اول مسلمان و امت اسلامی است، نه‌تنها به تحکیم بنیان‌هایی پوشالی رژیم صهیونیستی و تضمین امنیت برای اشغالگران صهیونیست منجر نشد، بلکه موج جدیدی از مبارزه با آمریکا و خشم و نفرت علیه حامیان این حرکت وقیحانه را رقم زد.
انصاری فر ادامه داد: ملت غیور و مبارز فلسطین در پاسخ به این اقدام گستاخانه، با برگزاری راهپیمایی «جمعه‌های بازگشت» عزم و اراده خود را برای آزادی فلسطین به دنیا نشان داد.
گفتنی است در پایان این راهپیمایی که با حضور گسترده نمازگزاران اراکی با هدف اعلام حمایت از حرکت عظیم مردم فلسطین در برابر دشمن متجاوز برگزار گردید، قطعنامه ای نیز در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی و حمایت از راهپیمایی های بازگشت ملت فلسطین خوانده شد.
همچنین قابل ذکر است که شهر اراک، نخستین مرکز استان در کشور بود که اقدام به برگزاری راهپیمایی حمایت از جمعه های بازگشت فلسطین کرد و حضور ایثارگران به شکوه مراسم افزود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 314165
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...