داخلی صفحه مرکزی خبر
 
عید بیعت با امام زمان(عج) در گلزار شهدای اراک
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۴
عید بیعت ایثارگران با امام زمان(عج) همزمان با سالروز امامت ایشان، در گلزار شهدای اراک قطعه مدافعان حرم برگزار شد.
 
به گزارش ایثار واحد"استان مرکزی"، مرتضی انصاری فر مدیرکل بنیاد مرکزی عصر روز پنج شنبه 16 آبان ماه درباره برگزاری اولین عید بیعت در گلزار مطهر شهدای اراک گفت: ایجاد روحیه شور و شعف معنوی، اجتماع قلوب شیعیان در راستای بیعت قلبی و بیعت زبانی منتظران با امام زمان(عج) در کنار قبور مطهر شهدا  از اهداف  اصلی برگزاری این برنامه است .
انصاری فر افزود: شیعیان و مسلمانان جهان باید تشنه ظهور باشیم و برای تعجیل در ظهور حضرت ولی عصر (عج) دعا کنیم.
وی اظهار داشت: علم کامل و بدون خطا، عمل بدون خطا و دلسوزی و مهربانی از ویژگی‌های امام عصر (عج) است که  این ویژگی‌ها در زندگی و مدیریت بشر وجود ندارد.
وی در ادامه افزود: شهیدان از جانِ خود گذشتند تا از مکتب دفاع نمایند و بتوانیم در آرامش اینگونه مراسم را برگزار کنیم و اینک رسالت ما در عصر کنونی ایستادگی در برابر هجمه های دشمنان است. استفاده از کلام خداوند و اهل بیت در قرآن کریم و ادامه دادن راه شهدا  سلاح ارزشمند ما در برابر هجمه دشمنان است.
انصاری فر گفت: شیعیان به عنوان منتظران مهدوی وظایفی دارند که از جمله آن می‌توان به شناخت امام(ع)، پیروی از امام(ع)، خودسازی، جامعه‌سازی و سایر موارد اشاره کرد، نخستین و مهم‌ترین قدم شناخت امام(ع) است به طوری که پیامبر اکرم(ص) در این زمینه مى‌فرمایند:«کسى ‌که بمیرد و امام زمان خود را نشناسد، به مرگ جاهلیت از دنیا رفته است.»
وی اظهار داشت :موضوع مهدویت در جامعه موضوع مهمی است که باید بیشتر به آن پرداخت و مسئولان در این زمینه باید بیشتر توجه داشته باشند تا با تبیین موضوع مهدویت و جایگاه آن در جامعه از ایجاد انحراف در این موضوع جلوگیری شود.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 314174
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...