داخلی صفحه تهران خبر
 
رواج ایثار اجتماعی برای رفع مشکلات کشور ضروری است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۳
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: برای رفع بسیاری از مشکلات، ایثار اجتماعی باید در جامعه رواج یابد و در شرایط اخیر با دوراندیشی، پایداری، ولایت مداری و وحدت مردم مشکلات کشور مرتفع خواهد شد.
رواج ایثار اجتماعی برای رفع مشکلات کشور ضروری است
 
به گزارش «ایثار تهران» به نقل از ایسنا، سید منصور میرمرادی در مراسمی که به منظور تکریم «نادر نصیری» مدیرکل سابق بنیاد تهران بزرگ و معرفی «حمیدعلی صمیمی» مدیرکل جدید این اداره کل در سالن الغدیر این سازمان برگزار شد، ضمن گرامیداشت ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت: برخی اقدامات نقطه عطف انقلاب‌ها می‌شود و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس یکی از با اهمیت‌ترین موضوعاتی است که تبدیل به نقطه عطف و تاریخ ساز انقلاب اسلامی شده است.
وی افزود: حرکت‌های مردمی که در جریان وقوع انقلاب اسلامی به وجود آمد و موجب دگرگونی، تحول و ایجاد نظام جمهوری اسلامی به رهبری معمار کبیر انقلاب شد، در هر دوره‌ای نقطه عطفی را ایجاد کرد که امیدواریم آیندگان از آن به عنوان یک اثر تاریخی که هر ایرانی باید به آن افتخار کند یاد کنند.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد تسخیر لانه جاسوسی را یک حرکت مهم دانست و اظهار داشت: اقدامی که در تسخیر لانه جاسوسی انجام شد و ارزشی که ما برای ۱۳ آبان و روز دانش‌آموز قائل شدیم به دلیل محتوا، ماهیت، حرکت و ایجاد فضای ضد استکباری آن است و ما مدیون شهدا به ویژه شهدای دانش‌آموز و دانشجو و اقشار مختلف در این مبارزات هستیم.
میرمرادی با بیان اینکه مبارزه با استکبار جهانی ریشه در تاریخ دارد، گفت: مبارزه با استکبار جهانی چیزی نبوده که امروز و دیروز آغاز شده باشد و یک تاریخ و گذشته دارد همواره کشورهای قدرتمند که امتیاز مالی و پولی دارند تمایل به تسخیر دیگر کشورها داشته و تمایل دارند دیگر کشورها به سمت آنچه که آنها فرمان می‌دهند هدایت شوند.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد با اشاره به برخی از تبعات جنگ در کشورها اظهار داشت: کسی نمی‌تواند ادعا کند که جنگ خانمان‌سوز نیست و خسارتی ندارد اما آن چیزی که باعث تمایز ایران اسلامی با سایر کشورها شد این بود که ما در دفاع از کیان انقلاب اسلامی وارد دفاعی مقدس شدیم؛ دفاع مقدس تنها جنگی بود که یک وجب از خاک ایران در اختیار بیگانگان قرار نگرفت چرا که شهدا، جانبازان و همه مردم ما با همه وجود خود برای دفاع به میدان آمدند.
وی در ادامه ترویج ایثار اجتماعی را ضرورت امروز جامعه دانست و افزود: در شرایط امروز باید همه کمک کنند و اگر افتخار ما این است که ایثارگران ما در دوران دفاع مقدس از جان و مال خود گذشتند و دفاع کردند، امروز باید ایثار اجتماعی در جامعه رواج پیدا کند.
وی در ادامه سخنانش با قدردانی از کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و مناطق تابعه، موقعیت این اداره کل را بسیار با اهمیت و استراتژیک دانست و اظهار کرد: ما مدیون تمام کسانی هستیم که در دوره‌های قبل در این جایگاه خدمت کرده‌اند.
میرمرادی با تقدیر از زحمات نادر نصیری در ۲۱ ماه خدمت در بنیاد تهران بزرگ گفت: آقای نصیری کارنامه خوبی در استان‌های گیلان، قزوین، شهرستان‌های تهران و تهران بزرگ داشتند و مقرر شد از تجربیات ایشان در حوزه گسترده‌تری استفاده شود همچنین تصمیم بر این شد دکتر صمیمی با توجه به سوابق استانی و کشوری که دارند به عنوان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ منصوب شوند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 314187