داخلی صفحه گیلان خبر
 
اخبار حوزه ایثار و شهادت بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان تالش
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۷
 
*برگزاری جلسه ستاد شاهد دانشگاه علمی کاربردی واحد تالش
مسائل و مشکلات دانشجویان شاهد و ایثارگر شهرستان تالش با برگزاری جلسه ستاد شاهد بررسی و مورد ارزیابی قرار گرفت.
به گزارش ایثار گیلان،جلسه ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه علمی کاربردی واحد تالش باهدف بررسی مسائل آموزشی و رفاهی دانشجویان شاهد و ایثارگر با حضور رئیس دانشگاه،رئیس ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه، مسلم همتی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان تالش و سایر اعضاء ستاد شاهد و ایثارگر برگزار شد.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی تالش در این نشست که با هدف تعامل بیشتر و هم‌اندیشی در مسیر علمی، آموزشی و فرهنگی دانشجویان شاهد و ایثارگر در سال تحصیلی 99-98 برگزار شد،اظهار داشت: این دانشگاه در کلیه موارد مربوط به مسائل علمی، آموزشی و فرهنگی دانشجویان عزیز شاهد و ایثارگر و پیگیری امور مربوط به اساتید و همکاران شاهد و ایثارگر در حفظ کرامت این عزیزان اهتمام ویژه‌ای دارد.
وی بر توانمندسازی دانشجویان تأکید کرد و گفت:«در این دانشگاه توجه به توسعه و ترویج فرهنگ غنی ایثار و شهادت در کنار اهتمام به توانمندسازی دانشجویان از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است.
در ادامه همتی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تالش از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تالش به‌عنوان دانشگاه  برتر در سطح شهرستان و استان در جهت برقراری تعامل و وحدت بسیار نزدیک با بنیاد شهید و امور ایثارگران،اهتمام ویژه در جهت توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و فعالیت‌های شاخص علمی و فرهنگی در حوزه دانشجویان شاهد و ایثارگر قدردانی کرد و گفت:افزایش و ارتقا سطح علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر، افزایش تعداد دانشجویان ساعی علمی و افزایش متقاضیان ثبت‌نام در این دانشگاه بسیار قابل‌ملاحظه و درخور تشکر و قدردانی از مجموعه دانشگاهی و دفتر امور دانشجویان شاهد و ایثارگر می‌باشد.
در این جلسه امورات مربوط به دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علمی کاربردی تالش مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات جدیدی در راستای بهبود وضعیت آموزشی و رفاهی دانشجویان شاهد و ایثارگر در سال تحصیلی جدید اتخاذ گردید.
"انتهای پیام"
*دیدار با خانواده معظم شهدا وایثارگران بخش حویق تالش
رئیس بنیاد شهرستان تالش وجمعی از مسئولین بخش حویق با خانواده شهید معظم((بوستانی)) و جانباز و آزاده سرافزار سعداله گشتی دیدار کردند.
به گزارش ایثار گیلان؛ مسلم همتی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تالش در این دیدارها گفت:شهدا و ایثارگران سرمایه‌های معنوی کشور محسوب می‌شوند و نظام جمهوری اسلامی ایران با خون هزاران شهید استوار گردیده و همیشه باید یادشان گرامی و زنده نگه ‌داشته شود.
وی بابیان اینکه والدین شهدا در دوران دفاع مقدس نقش‌آفرین بودند،افزود: امروز همه‌ی ما مدیون این قشر معظم جامعه هستیم و هیچ‌گاه رشادت‌ها و ایثارگری‌های آن‌ها را فراموش نخواهیم کرد.
بخشدار بخش حویق بابیان اینکه شهدا مایه افتخار مکتب الهی هستند و کار برای خدا از ویژگی‌های بارزشان بود،اظهار داشت:هدف شهدا پیروی از ولایت و دفاع از خاک ایران بود و رمز ماندگاری آن‌ها اخلاص در عمل است.
رزمی افزود:صلابت،امنیت،افتخار و عزت کنونی کشور را مرهون خون شهدا هستیم و تکریم خانواده شهدا و همچنین تبیین اهداف شهدا از وظایف همه مسئولان نظام و بهترین اقدام در مسیر پاسداری از رشادت‌های آنان است.
گفتنی است که شهیدان معظم نادر روز خواه و شهید بوستانی از شهدای دانش آموز بودند که در سال 1362 براثر خمپاره به درج رفیع شهادت نایل آمدند.
"انتهای پیام"
*برگزاری یادواره شهدای دانش آموز بخش کرگانرود تالش برگزار شد
همزمان با ۱۳ آبان یادواره شهدای دانش آموز شهرستان تالش برگزار شد.
به گزارش ایثار گیلان،به همت بنیاد شهرستان تالش،یادواره شهدای دانش آموز در دبیرستان شهید زمانی شهر لیسار برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین نمازی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه تالش گفت:به برکت شهدا و امام شهدا امنیت و آسایش در جامعه حاکم است و اگر جانفشانی شهدا و ایثارگران نبود امروزه نظام ما در وضعیت ثبات و آرامش قرار نداشت.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه تالش اضافه کرد:هر مسئله ای در منطقه بدون حضور ایران حل شدنی نیست و این اتفاق به برکت خون شهدا است.
حجت الاسلام والمسلمین نمازی افزود:ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ایجاد شور حسینی در دانش آموزان از جمله اهداف مهم برگزاری این یادواره ها می باشد.
وی خاطر نشان کرد:دانش آموزان دیروز در سنگر جنگ سخت تا پای جان از کیان انقلاب دفاع کردند و نسل امروز وظیفه دارند با پایبندی به اصول و ارزش در این جنگ فرهنگی ادامه دهنده راه شهیدان باشند.
گفتنی است که شهرستان تالش تعداد 22 شهید دانش آموز تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلام ایران نموده است.
"انتهای پیام"
*عیادت از جانبازان وظیفه ای دینی و ملی است
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان تالش در عیادت از جانباز رضایی فر گفت:عیادت از جانبازان که گنجینه های افتخار این مرز و بوم هستند،‌وظیفه ای دینی و ملی است.
به گزارش ایثار گیلان،مسلم همتی رئیس بنیاد شهید وامورایثارگران تالش از جانباز گرامی رضایی فرد در منزلشان دیدار وعیادت نمود.
همتی در این دیدار گفت:جانبازان گنجینه های افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و عیادت از آنها یک وظیفه دینی  است.
رئیس بنیاد شهید وامورایثارگران تالش،حضور بر بالین جانبازان را سعادتی عنوان کرد و افزود: تکریم و عیادت از جانبازان را وظیفه خود می دانیم چرا که سلامتی خود را بدون هیچ چشم داشتی،برای پاسداری از آرمان های نظام،انقلاب و دین مبین اسلام تقدیم کرده اند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تالش ضمن طلب تندرستی و شفای عاجل برای  همه بیماران و بخصوص جانبازان گفت:همواره قدردان خانواده های معظم شهدا،ایثارگران و جانبازان و مدیون فداکاری و صبوری ایشان هستیم.
"انتهای پیام"
*برگزاری مراسم گلباران و ادای احترام در مزار شهدا
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تالش بیان کرد:آیین ادای احترام،عطر افشانی و گلباران مزار مطهر شهدا نمادی از تجدید میثاق با گنجینه های عظیمی است که با جانفشانی و از خود گذشتگی برای کشور بالندگی اقتدار و غرور آفریدند و یادشان در دلها گرامی خواهد ماند.
به گزارش ایثار گیلان،مراسم عطر افشانی و گلباران مزار شهدا با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از مسئولین شهرستان در گلزار مطهر شهدای طولارود تالش برگزار شد.
مسلم همتی در حاشیه این مراسم بیان کرد:آیین ادای احترام، عطر افشانی و گلباران مزار مطهر شهدا نمادی از تجدید میثاق با گنجینه های عظیمی است که با جانفشانی و از خود گذشتگی برای کشور بالندگی اقتدار و غرور آفریدند.
وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آن راست قامتان پایدار و اسوه های مقاومت،افزود:باید همواره سر تعظیم به ساحت ایثار و صبوری خانواده های معظم شهدا و ایثارگران فرود آوریم.
گفتنی است در پایان این مراسم معنوی شرکت کنندگان با قرائت فاتحه و عطر افشانی مزار مطهر شهدا طولارود بار دیگر با آرمان های والای شهیدان تجدید میثاق کردند.
"انتهای پیام"
*دیدار با خانواده های معظم شهدا باعث تجدید قوای مسئولین می شود
حجت الاسلام والمسلمین نقدی امام جمعه شهرستان تالش در دیدار با خانواده شهیدان گفت: خانواده‌های شهدا و ایثارگران،یادگاران دوران دفاع مقدس هستند و تکریم خانواده شهدا وظیفه‌ای همگانی است و باید به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود.
به گزارش ایثار گیلان،رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تالش به همراه امام جمعه شهرستان ،شهردار و مدیر آموزش وپرورش و جمعی از مسئولین با مادران شهدای دانش آموز((سهیل
آزموده وقسمت معتمدی))دیدار کردند.
حجت الاسلام والمسلمین نقدی امام جمعه شهرستان تالش در این دیدارها افزودند:تجلیل از خانواده معظم شهدا و ایثارگران به منزله گرامیداشت قطره قطره خون پاکی است که شهدای گرانقدر برای دفاع از آرمان‌های این نظام و این انقلاب فدا کردند.
نقدی دیدار با خانواده شهدا را توفیق الهی خواند و گفت:دیدار با خانواده‌های معظم شهدا باید به عنوان یک وظیفه اسلامی در جامعه فرهنگ‌سازی شود.
وی تصریح کرد:خانواده معظم شهیدان نماد صلابت،استواری و مقاومت هستند و دیدار از والدین گرامی این عزیزان که حق بزرگی بر گردن ملت ایران دارند از اهم وظایف مسئولین می باشد.
"انتهای پیام"
*دانش آموزان شاهد و ایثارگر سرمایه‌های کشور هستند
جلسه ستاد شاهد شهرستان تالش ،جهت پیگیری موضوعات و امور مربوط به دانش آموزان طرح شاهد برگزار شد.
به گزارش ایثار گیلان،جلسه ستاد شاهد بخش حویق؛جهت پیگیری موضوعات و امور مربوط به دانش آموزان طرح شاهد با حضور عظیمی رئیس آموزش‌وپرورش بخش حویق،مسلم همتی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و دیگر اعضای جلسه در محل دفتر آموزش‌وپرورش بخش حویق برگزار شد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان تالش در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهیدان و ایثارگران با بیان اینکه دانش آموزان شاهد و ایثارگر سرمایه‌های کشور هستند گفت: پیشرفت تحصیلی دانش آموزان شاهد و ایثارگر مورد تأکید بنیادشهید وامورایثارگران است و باید با برنامه‌ریزی صحيح،زمينه پيشرفت تحصيلي دانش آموزان فرزندان شاهد و ايثارگر را فراهم کنیم.
در ادامه مسلم همتی،وجود دانش آموزان خلاق و کارآفرین را یکی از راههای پیشرفت کشور دانست و تصریح کرد:باید برای تحقق اهداف خود گام‌های اساسی برداشته و با پرورش دانش آموزان خلاق و کارآفرین کشور را در مسیر پیشرفت قرار دهیم.
وی افزود:ما امروز وظیفه‌داریم با تقویت بنیه‌ی علمی یادگاران شهدا بتوانیم به کشور و نظام اسلامی خدمت کنیم و دانش آموزان شاهد و ایثارگر سرمایه‌های کشور هستند.
در ادامه عظیمی رئیس آموزش وپرورش بخش حویق ضمن ابراز خرسندی از پیگیری و برگزاری ماهانه جلسات شاهد و بررسی مسائل مربوط به دانش آموزان طرح شاهد بر لزوم اقدامات مؤثر جهت تقویت بنیه علمی این عزیزان تأکید کرد.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 314192
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...