داخلی صفحه گیلان خبر
 
اخبار حوزه ایثار و شهادت بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان انزلی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۳
 
*خانواده های معظم شهدا و ایثارگران نور چشم نظام هستند
ایلچی در حاشیه برگزاری ملاقات عمومی با جامعه ایثارگری با بیان اینکه خانواده‌های شهدا و ایثارگران نور چشمان نظام هستند گفت:با دیدارهای چهره به چهره ایثارگران خادمین خود را در کنار خود حس میکنند.
به گزارش ایثار گیلان، روز سه شنبه  14 آبان ماه  98 شهریار ایلچی رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران شهرستان بندر انزلی،در ملاقات عمومی چهره به چهره به بررسی مشکلات ایثارگران و خانواده های معظم شهدا وایثارگران پرداخت.
ایلچی در حاشیه ملاقات عمومی با جامعه هدف و با اشاره به موضوع خدمات‌رسانی سریع‌تر ،تکریم از ایثارگران،بررسی مشکلات و ارائه راهنمایی‌های لازم در خصوص رفع مشکلات جامعه هدف را از اهداف ملاقات عمومی در بنیاد دانست و افزود:خانواده‌های شهدا و ایثارگران نور چشمان نظام هستند .
"انتهای پیام"
*ویژه برنامه های هفته وحدت در شهرستان بندرانزلی تشریح شد
وحدت و همدلی رمز پیروزی کشور در مقابل دشمنان است
رئیس بنیاد شهرستان بندر انزلی،ویژه برنامه‌های هفته وحدت در بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان را تشریح کرد و گفت:برخی از برنامه‌ها با مشارکت دستگاه‌های اجرایی در شهرستان برگزار خواهد شد.
به گزارش ایثار گیلان،رئیس بنیاد شهید وامورایثارگران انزلی، ضمن گرامیداشت فرا رسیدن هفته وحدت اظهار کرد:امسال نیز مطابق سنوات گذشته برنامه‌های متعددی به این مناسبت اجرایی خواهد شد.
شهریار ایلچی افزود :برگزاری مراسم غبارروبی،عطر افشانی و گلباران مزار مطهر شهداء با حضور خانواده های معظم شهداء وجانبازان،آزادگان سرافراز و اقشار مختلف مردم در گلزارمطهر شهدای شهرستان‌،اجرای طرح سپاس به ویژه دیدار با خانواده های معظم شهداء وایثارگران در شهرستان و بخش ها،مشارکت با اداره تبلیغات اسلامی شهرستان در حضوص محفل انس با قرآن و فضاسازی و تبلیغات محیطی با رویکرد گرامیداشت هفته وحدت در میادین و اماکن عمومی با مشارکت شهرداری و اجرای پایش سلامت والدین معظم شهداء و جانبازان و ....در طول هفته از جمله برنامه‌های اجرایی در هفته وحدت است.
وی تصریح کرد:مشارکت در برگزاری یادواره‌های شهدا در سطح شهرستان و بخش،برگزاری مسابقات دوستانه والیبال نشسته جانبازان و ارسال پیام تبریک گرامیداشت هفته وحدت به جامعه هدف تحت پوشش،حضور در مدارس شاهد شهرستان و نیز اعزام پیام آوران ایثار به مدارس سطح شهرستان با هدف هفته وحدت و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با همکاری اداره آموزش و پرورش از دیگر برنامه‌های اجرایی در این هفته است.
ایلچی گفت:عیادت از والدین و ایثارگران بستری در بیمارستان‌ شهرستان و استان،برپایی نمایشگاه عکس شهدا در مدارس شهرستان،به ویژه مدارس شاهد و مصلی نماز جمعه و هماهنگی با سازمان تبلیغات شهرستان به منظور ابلاغ به مبلغین برای تبیین فرهنگ  ایثار و شهادت در هفته وحدت در مراسمات و مساجد و هیات مذهبی و بهره‌مندی از ظرفیت حضورخانواده های معظم شهداء وایثارگران و مردم در مراسمات نیز از دیگر عناوین برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران بندر انزلی به منظور گرامیداشت هفته وحدت خواهد بود.
"انتهای پیام"
*گلزارهاي شهدا افق روشني براي نسل هاي آينده است
رئيس بنياد شهید و امور ایثارگران انزلی در بازدید از گلزارهای شهدای شهرستان به همراه مسئولین گفت:گلزار شهدا سرچشمه و الهام‌بخش ديدگاه ها و افق آينده براي نسلهای جوان  است و گلزارهاي شهدا موثرترين مكان مقدس براي  ترويج فرهنگ ايثار و شهادت هستند.
به گزارش ایثار گیلان،شهریار ایلچی رئیس بنیاد شهید وامورایثارگران انزلی با اشاره به اینکه شهیدان هشت سال دفاع مقدس پرچمی برای استقلال وشرف این نظام هستند،اظهار داشت: صبر و بردباری خانواده های معظم شهدا،عزت و اقتدار را برای نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان به ارمغان آورد.
اين مقام مسئول ضمن تاکید بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره آن شهدا و تداوم راه و هدف و آرمان آنها بر لزوم ترویج فرهنگ شهید و شهادت و ایثار و فداکاری در جامعه و انتقال آن به نسلهای آینده تاکید نمود وگفت: عشق به امام و شهادت و همچنین معنویت و شجاعت آنها از جمله ی ویژگی های شهیدان میباشد.
ایلچی افزود:شهدا مظهر اقتدار و عظمت ملت بزرگ ایران هستند که با نثار جان خود انقلاب را از طوفان حوادث حفظ کردندو با نثار خون خود درس ایثار و ایستادگی را به ما آموختند.
رئیس بنیاد شهید وامورایثارگران انزلی با اشاره به جمله حضرت امام خميني(ره) كه فرمودند: «شهدا امامزادگان عشقند كه مزارشان زيارتگاه اهل يقين است»تصريح کرد:گلزارهاي شهدا موثرترين مكان مقدس براي  ترويج فرهنگ ايثار و شهادت هستند.
"انتهای پیام"
 
کد مطلب: 314225
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور