داخلی صفحه تهران خبر
 
ایثار و شهادت طلبی فاطمیون کم نظیر است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۹
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ گفت: بی شک اخلاص،ایثار، شهامت و شهادت طلبی فاطمیون کم نظیر است و فاطمیون در سایه ایثار و شهادت طلبی به فتوحات بزرگی دست پیدا کردند.
ایثار و شهادت طلبی فاطمیون کم نظیر است
 
به گزارش «ایثار تهران»، حمید علی صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ در این گردهمایی با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم گفت: وقتی از جهاد سخن به میان می‌آید و حریم عقیده، دین و مقدسات به خطر می‌افتد، آنگاه برای آن‌ها که غیرت دارند و خدا باورند، دفاع از این حریم، حد و مرز نمی‌شناسد. این را مومنانی از ایران، افغانستان، عراق و پاکستان در این برهه حساس از تاریخ، در مقابل تفکر تکفیر، جهالت و وحشی‌گری در عراق و سوریه ثابت کرده‌اند.
وی با تجلیل از ایثارگری های شهدای فاطمیون افزود: بی شک اخلاص،ایثار، شهامت و شهادت طلبی فاطمیون کم نظیر است و عزیزان فاطمیون در سایه همین شهامت و شهادت طلبی به فتوحات بزرگی دست پیدا کردند.
مهرداد بذرپاش عضو سابق هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه امنیت و آسایش امروز ما مرهون از خودگذشتگی، ایثار و شهادت رزمندگان دوران جنگ تحمیلی است، اظهار داشت: همانطور که شهدای جنگ تحمیلی برای نجات جان ملت و کشور در مقابل دشمن بعثی ایستادگی کردند و به دشمنان قسم خورده ایران اسلامی نشان دادند که ایران کشوری نیست که در مقابل دشمن تسلیم شود، امروز هم مدافعان حرم به پیروی از شهدای جنگ تحمیلی، سیلی محکمی به استکبار جهانی زدند.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه شهدا جایگاه عظیمی نزد خداوند دارند، تصریح کرد: نیت و هدف تمام شهدا برای رضای خداوند و مبارزه با کفر و ظلم است و تابعیت و ملیت شهدا در تحقق اهداف و آرمان‌های والایشان تفاوتی ندارد.
مهرداد بذرپاش عضو سابق هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خطاب به فرزندان شهدای لشکر فاطمیون گفت: صبح امروز قبل از شروع این مراسم معنوی، کنار قبر پدر شهیدم رفتم و افتخار کردم که فرزند شهید هستم؛ شما هم باید به پدران شهیدتان افتخار کنید، چراکه شهدای مدافع حرم لشکر فاطمیون که از برادران دینی و افغانستانی ما هستند، در خط مقدم مبارزه با ظالمان حضور دارند و در راه خدا جهاد می‌کنند.
نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مدافعان حرم افغانستانی که لشکر غیور فاطمیون را تشکیل دادند، نقش مهم و بزرگی در تضعیف قدرت جریان تکفیری داعش ایفا کردند. آنها با شهامت و دلاوری‌های خود اجازه ندادند به حریم آل‌الله جسارت شود و در واقع خالق امنیت و آسایش شدند.
بذرپاش ادامه داد: متاسفانه عده‌ای درک صحیحی از نقش رزمندگان و شهدای مدافع حرم در امنیت و اقتدار کشورمان ندارند و گاهی می‌بینیم که با اظهارن ظرهای ناپخته‌ موجب دل‌آزردگی خانواده‌های معزز شهدا می‌شوند، اما باید بدانند صبر خانواده‌های شهدا از جنس صبر حضرت زینب (س) است و هیچ خللی در عزم و اراده غیورمردان ایرانی و افغانستانی برای مبارزه با استکبار وارد نخواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه شهدای مدافع حرم و به‌خصوص شهدای لشکر فاطمیون، غربت حضرت سیدالشهدا (ع) در کربلا را درک کرده‌اند، تصریح کرد: شهدای لشکر فاطمیون اجر و منزلت رفیعی دارند، چراکه خانواده‌های این عزیزان بعد از شهادت مصیبت‌های بسیار زیادی را متحمل می‌شوند و از سوی دیگر نیز خانواده‌هایشان در مملکت غربت قرار دارند، هر چند که ما عزیزان افغان را بر روی چشمانمان قرار می‌دهیم.
نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رزمنده‌ها و شهدای مدافع حرم فاطمیون خانواده‌های خود را در غربت جای گذاشته و برای دفاع از حرم به کشور دیگری رفتند که این کار بسیار بزرگی است.
در ادامه این برنامه شرکت کنندگان در این مراسم با حضور بر سر مزار شهدای مدافع حرم با نثارگل و قرائت فاتحه به مقام شامخ این شهدا ادای احترام کردند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 314252
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...